Tracey Lynn Brown Davası Karara Bağlandı

ABD vatandaşı Tracey Lynn Brown, 2013 yılında Atatürk Havalimanı’nda polisler tarafından etkisiz hale getirilmek istenirken yaşamını yitirdi. 12 polis ve 1 doktorun yargılandığı davada 4 polis tutuklandı.

Tracey Lynn Brown Davası Karara Bağlandı

ABD vatandaşı Tracey Lynn Brown, 2013’te transit yolcu olarak Atatürk Havalimanı’nda bulunmaktaydı. Polisler tarafından etkisiz hale getirilmek istenirken nefessiz kalan Brown, yaşamını yitirmişti. 12 polisin ve bir de doktorun yargılandığı dava netlik kazandı.

Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada 4 tutuksuz sanık taraf ve avukatlarının yer aldığı görüldü. Olay yerinde yer alan bir polis memuru, Bakırköy Devlet Hastanesi’nde görevli olduğunu dile getirdi. Olay yerine geldiğinde yabancı kadının yerde yattığını gördüğünü ifadelerine ekleyen polis memuru, hemen doktora haber verdiğini paylaştı.

4 Polis Memuruna 7 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

Olay yerinde yer alan 4 polis, zor kullanma sınırını aşması sebebiyle 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada yer alan 7 sanık polisin ise ayrı ayrı beraatına hükmedildi. Doktor ise tedbirsizlik ve dikkatsizlik konusu 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Sancak sanığın duruşmadaki tavırları sebebiyle ceza 1 yıl 8 aya çevrilmişti. Duruşmadaki pişmanlığı da göz önüne alınan doktor, 12 bin 100 lira para cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 10:24

YORUM EKLE