TSK Elini Güçlü Tutuyor

Genelkurmay Başkanlığı bu haftada düzenlenen terör operasyonlarıyla ilgili açıklamada bulundu. TSK, iki sözde yöneticinin de dahil olduğu 68 teröristi etkisiz hale getirdi.

TSK Elini Güçlü Tutuyor

Haftalık bilançoyu açıklayan Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütlerine hem sınırda hem de sınır ötesinde düzenlenen operasyonlara yer verdi. 28 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda 68 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklaması yapıldı. Özellikle de teröristlerin yurtiçine sızmaya çalıştığı Şınak, Siirt ve Diyarbakır illerine geniş kapsamlı operasyon faaliyetlerinin düzenlendiği açıklandı. Etkisiz hale getirilen 68 teröristin 12’sinin yurtiçinde 56’sının da yurtdışında faaliyet göstermekte olduğu öğrenildi.

Çok Sayıda Mayın ve El Yapımı Patlayıcı İmha Edildi

Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada, TSK’nın yaptığı aramalarda 268 mayının ve 1598 el yapımı patlayıcının imha edildiği kaydedildi. Yapılan açıklamalarda TSK ve ABD silahlı kuvvetlerinin 18 Haziran’dan bugüne kadar 55 bağımsız devriye yaptığı ifade ediliyor.

Aynı zamanda İzmir’de PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlarda 21 şüphelinin gözaltına alındığı belirtiliyor. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör soruşturmasında 25 kişiye gözaltı kararı çıkarıldı. Emniyet Müdürlüğü ve Terörle Mücadele şubelerinin müşterek olarak düzenlediği operasyonlarda büyük bir başarı alındı. Gözaltı kararı çıkartılmış 4 şüpheli için de arama çalışmalarının sürdüğü duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 12:13

YORUM EKLE