Tunceli’de 2 Ton Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

Tunceli’de Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda patlayıcı yapımında kullanılan 2 ton amonyum nitrat ele geçirildi.

Tunceli’de 2 Ton Patlayıcı Madde Ele Geçirildi
Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca terör örgütüne yönelik gerçekleşen geniş çaplı operasyonlar sonucunda büyük başarılar elde edildi. Örgüte darbe üstüne darbe vurabilmek için örgütün adeta inine inen güvenlik güçlerimiz, örgüte yönelik gerçekleşen bu operasyonlar sonucunda patlayıcı madde yapımında kullanılan 2 ton amonyum nitrat, 9 bidon benzin ve çeşitli malzemesini ele geçirdi. Ele geçirilen bütün maddeler ve malzemeler güvenlik güçlerimizce olay yerinde imha edildi.

Örgütün ülkemiz vatandaşlarına çelme takabilmek için tuzaklamak istediği bombalar güvenlik güçlerimizce imha edilmekte. Bunun yanı sıra dağlarda kahraman askerlerimize karşı mücadele vermekte olan ve sözde bir yapılanma oluşturan terör örgütü PKK şuanda köşeye sıkıştırılmış durumda. Özellikle de son zamanlarda Diyarbakır’ın Lice ilçesinde gerçekleşen operasyonlarda önemli neticeler almaktayız. Örgütün yıllardır dağlarda yaşadığı bilinmekte ve bu bölgeye yıllardır da operasyon düzenlenmemekte. Ancak insansız hava araçlarıyla yapılan tespitlerin ardından bu bölgede yoğun bir şekilde operasyon başlatan güvenlik güçlerimiz, örgütün buradaki bütün yapılanmasını çökertmekte.

Teröre Etkin Mücadelede Farklı Bir Boyuttayız

2016 yılında terör örgütlerinin hedefi haline gelmemizin ardından bu yıl teröre karşı çok daha etkin bir şekilde mücadele verilmekte. DEAŞ’a Fırat Kalkanı Harekatı’nda, PKK’ya dağlarda ve ülke sınırlarımızın dışında yoğun şekilde operasyonlar gerçekleşmekte.

Vatandaşlarımızın can emniyetini tam anlamıyla sağlayabilmek ve ülkemizin demokrasi anlayışını zedelemek isteyen bütün unsurları ortadan kaldırmak isteyen şahıslara karşı sergilenen bu etkin mücadele bütün zorlu şartlara rağmen sürdürülmekte. Kış aylarında en soğuk hava şartlarında bile Türk Silahlı Kuvvetlerimiz mücadelesindeki kararlılıktan bir an bile geri durmamakta. Bu süreçte istihbarat teşkilatlarının üstlendiği görevi de hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor. Meydana gelebilecek herhangi bir saldırının bilgisini önceden almayı başaran ve böylelikle teröristleri saldırıyı gerçekleştirmeden etkisiz hale getiren güçlerimiz, bu süreci teröristler için imkansız hale getirmeyi de bilmekte. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 22:35

YORUM EKLE