Türk askerlerinin Suriye'ye girdi iddialarına Bakan Akar'dan son dakika açıklaması

Yabancı haber ajanslarının bir Türk yetkilinin açıklamalarına dayanarak yayın yaptığı ve Türk askerinin Suriye'ye girdiğini duyurmasının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan son dakika açıklaması geldi.

Türk askerlerinin Suriye'ye girdi iddialarına Bakan Akar'dan son dakika açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon hazırlıkları hakkında bir açıklama yaptı. Yabancı basın kuruluşlarının Türk askerlerinin Suriye'ye girdiği yönünde yayınladığı haberlerle ilgili açıklama yapan Bakan Akar, "Harekatla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İntikaller, hazırlıklar sürüyor" diye konuştu.

Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katılan ve burada bir konuşma yapan Bakan Akar, Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekatın son durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Akar konuşmasında, "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte. Bunları da komutan arkadaşlarımızla birlikte yakinen takip etmekteyiz. Ancak bugünkü yaptığımız faaliyet de önemli bir faaliyet. Mazisi şan ve şerefle dolu kartal yuvası Harp Okulu'nun 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış töreni var. Harbiyelilerle birlikte olacağız, onlarla yemek yiyeceğiz, sohbet edeceğiz, bu önemli günü birlikte kutlayacağız." ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu'nun açılış törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 13:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler