Türk Telekom Personel Alımı İlanı Yayımlandı! Tecrübeli ve Tecrübesiz İstihdam Başvuru Şartları ve Tarihleri

Türk Telekom tecrübeli ve tecrübe şartı aranmaksızın personel alımı yapacağını duyurdu. Türk Telekom personel alım duyurusunda yer alan tecrübe durumları, gereken nitelikler ve istihdam ile ilgili bilinmesi gerekenler içeriğimizde yer verdik. Türk Telekom personel alım ilanında belirtilen başvuru tarihleri ve başvuru şartlarına ait geniş bilgiler haberimizde.

Türk Telekom Personel Alımı İlanı Yayımlandı! Tecrübeli ve Tecrübesiz İstihdam Başvuru Şartları ve Tarihleri

Türk Telekom, personel alımı yapılacağına dair duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruya göre Türk Telekom bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel istihdam edilecek. İlginin bir hayli yoğun olduğu bu duyuruyla ilgili bütün detaylar ve aday belirleme süreciyle ilgili merak edilenleri yanıtlayacağız.

Adaylarda Bulunması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Yapılan duyuruya göre, Türk Telekom’da büro memuru olarak istihdam edilmek isteyen personel aranıyor. Adayların, kamu haklarından yasaklı olmaması, herhangi bir bulaşıcı veya fiili ehliyeti engelleyecek hastalıklara yakalanmamış olması gerekmektedir. Kişinin daha önce kamu mal veya hizmetlerine zarar verecek suç işlememiş olması, görevleri aksatmadan sağlayabilecek kabiliyete sahip olması şartı aranmaktadır.

Aday, Microsoft Word, Office programlarını iyi seviyede kullanabilmeli ve iyi seviyede yabancı dile sahip olmalıdır. Bunun yanında, enerjik, dinamik, güler yüzlü, iletişime açık, yüksek motivasyonla çalışabilecek adaylar tercih edilecektir. Tecrübe olarak ise, kişi Network-WAN ve Lan ürünleri kurulumuyla ilgili bilgi sahibi olmalı ve en az 2 yıl deneyim istenmektedir. Personel başvuruları 19 Aralık 2018 tarihinde başladı ve 15 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek.

Tecrübe Durumuyla İlgili Detaylar

Türk Telekom’un yaptığı duyuruda, adayların WAN ürünlerini kurabilecek ve arıza giderimi yapma konusunda 5 yıl deneyimli olması gerektiği yer almakta. Aday, CCNP RS veya duruma bağlı olarak CCIE sertifikasına sahip olmalıdır. Network dengeleme cihazlarını 2 yıl boyunca kullanmış olmakla birlikte erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması gerekmekte. Çünkü firma, bünyesinde uzunca bir süre istihdam edebileceği, devamlı çalışabilecek personel istihdam etmek istemektedir.

Personel Hangi Alanlarda İstihdam Edilecek?

Lisans veya lisansüstü eğitim gören adayların network altyapısında load balancer yönetimiyle ilgili bilgi sahibi olması şartı aranmakta. Cihazların genel durumu hakkında bilgi sahibi olması gereken personel, ileriye dönük planlamalar yapabilmelidir. Arz-talep durumunu analiz edebilecek nitelikte olan adaylar, yeni teknolojilere uyum sağlayabilmelidir. Teknoloji her anda gelişmekte olduğu için Türk Telekom’a gelecek yeni aygıtların kullanılabilmesi gerekiyor. Kişi, yapılan işlerle ilgili raporlamaları yapabilmeli ve şirketteki mevcut problemlerle ilgili değerlendirmeleri yaparak yönetime bildirebilmelidir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 15:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler