Turken Vakfı Efsanevi Boksör Muhammed Ali'nin Çiftlik Evini Satın Aldı

Turken Vakfı efsanevi boksör Muhammed Ali'nin 328 dönümlük evini satın aldı. Vakfın araziyi ABD'de eğitim gören Türk öğrenciler için kullanacağı öğrenildi.

Turken Vakfı Efsanevi Boksör Muhammed Ali'nin Çiftlik Evini Satın Aldı

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TURKEN), dünya çapında bilinen efsanevi boksörlerden Muhammed Ali’nin çiftlik evini satın aldığı öğrenildi. ABD basınında yer alan haberlere göre, ünlü boksörün eşi Lonnie Ali’nin 328 dönümlük arazinin TURKEN vakfına satışını gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Spor salonu ve havuzla birlikte ek olarak 7 binanın da bulunduğu boksörün evinin, Muhammed Ali tarafından 400 bin dolara satın alındığı aktarılıyor. 1970’lerin ortasında satın alınan bu evde, ünlü boksörün inzivaya çekildiği kaydedildi. Boksörlük kariyerini sürdürdüğü dönemlerde ABD’nin Los Angeles kentinde ikamet ettiği bilinen ünlü boksörün evine pek çok talip çıkmıştı. Ancak TURKEN vakfının buraya en yüksek tutarı verdiği ve vakfın da evi ABD’de eğitim gören Türk öğrenciler için kullanacağı duyuruldu.

Muhammed Ali Kimdir?

1942 İrlanda kökenli Muhammed Ali’nin asıl ismi Cassius Marcellus Jr. idi. Ancak Müslümanlıkla tanıştıktan sonra ismini Muhammed Ali olarak değiştiren isim, boks kariyerinde elde ettiği başarılarla bilinmektedir. Henüz 22 yaşındayken dünya şampiyonu unvanını almaya hak kazanan ünlü boksör, profesyonel kariyerinde sadece 5 kere yenildi. 1978 yılında boksörlük kariyerini sonlandıran efsane isim, 1984 yılında Parkinson hastalığına yakalandı. Efsanevi boksör 3 Haziran 2016 tarihinde Parkinson hastalığı sebebiyle hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 18:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler