Türkiye Geneli Siyer Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? 17 Şubat 2019 Siyer Sınavı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in davranışları, yaptıkları ve onu örnek alma konusunda Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından gerçekleştirilen Siyer Sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen sorulara yanıt olacak haberimiz.

Türkiye Geneli Siyer Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? 17 Şubat 2019 Siyer Sınavı

Türkiye Çapı Siyer Sınav Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatını anlamlandırma, yaptıklarını mantık çerçevesinde değerlendirme, önek alma ve topluma aktarma konusunda Peygamber Sevdalıları Vakfı’nca gerçekleştirilen Siyer Sınavı 17 Şubat 2019 tarihinde yapıldı. Sınava katılım gösteren adaylar sınavın geçmesinin sonrasında sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı.

Başvuruları 3 Aralık 2018 ile 3 Şubat 2019 tarihleri arasında alınan Siyer Sınavı ayrıntıları açıklandı. 17 Şubat 2019 ‘da gerçekleştirilen Siyer Sınavı’nın sonuçlarının Mart ayında açıklanacağı ifade edildi.

“O’nu Oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı” Peygamber Sevdalıları Vakfı’nca organize edilmiştir. Yarışmanın formatı 4 ayrı kategori şeklinde belirlenmiştir ve sınav test şeklinde yapıldı. Sınav kapsamında A ve B olacak şekilde 2 farklı kitapçık türü vardı ve kitapçıklarda 1. Kategori 60 sorudan oluşmaktaydı. 60 soru için 100 dakika zaman verilirken 2. Kategoride bulunan 80 soru için 100 dakika zaman verildi. 3. Kategori 80 soru için yine 100 dakika ve 4. Kategoride 100 soru için  120 dakika yanıt verme zamanı tanındı. Tüm bu soruların cevaplanması sonunda ise kullanılacak olan hesaplama sistemine göre 100 puan üzerinden değerlendirmeler yapılacak.

Gerçekleştirilen sınavın incelenmesinden sonra puanların eşit olması durumunda ödül kazanan adaylar komisyon eşliğinde yapılacak olan kura ile belirlenecek.

Yanıt kağıdında kurşun kalemden farklı bir kalem kullanılması yasaktır ve kullanılması halinde adayın sınavı değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Yanıt verilirken 1 ve 2. Kategorilerdeki sorular 4 şıklı olacaktır ve 3 adet verilen yanlış cevap 1 doğru cevabın yok sayılmasına neden olacaktır. 3 ve 4. Kategorilerde bulunan sorular ise 5 şıklı olacaktır ve 4 yanlış 1 doğru cevabın yok sayılmasına neden olacaktır. Adaylar sınav yerlerinde düzenleme kurulu tarafından belirlenen düzende oturacaklardır.

Soru ve cevapların ne zaman açıklanacağı halen belli değil…

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 22:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler