Ünlü Sinema Oyuncusuna Gezi Şoku

Bir süredir İngiltere’de ikamet eden ünlü oyuncu Mehmet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerindeki eylemleri sebebiyle yakalama kararı çıkarıldı. Alabora, hükümeti ortadan kaldırmak gibi çeşitli suçlardan yargılanıyor.

Ünlü Sinema Oyuncusuna Gezi Şoku

Gezi Parkı eylemleriyle yürütülen soruşturmanın detayları gün yüzüne çıkıyor. Gezi Parkı eylemlerinde bulunan Mehmet Ali Bora’nın soruşturma neticesinde hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Alabora’nın oynadığı bir tiyatro oyununun da iddianamede yer aldığı belirtiliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, eylemlerin kaos ve kargaşa yaratmak adına yürütüldüğünün anlaşıldığı aktarıldı. Eylemlerde bulunan ünlü isimlerin de yurt içinde kaosa meydan verdiği gerekçesiyle pek çok isim hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Yabancı Ülkelerle Benzerlik Taşıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Hasan Yılmaz, gezi olayları ile ilgili yürütülen soruşturma hakkında konuştu. Yılmaz, Twitter üzerinden oluşturulan işgal etmek anlamına gelen hashtaglere dikkat çekerek, yaşananların planlı ve organize bir şekilde oluşturulduğunu duyurdu.

Protesto gösterilerinin masum bir şekilde gösterilmeye çalışıldığının altını çizen Yılmaz, kaos ve kargaşa yaratılmaya çalışıldığını vurguladı. Yılmaz, sola yakın terör örgütlerinin bölgede yaptığı protesto gösterileriyle hükümeti devirmeye yönelik bir çaba içerisinde olduğunu da konuşmasına ekledi.

Gösteriler esnasında güvenlik güçlerinin ve masum vatandaşların yaralandığını anlatan Yılmaz, Alabora’nın oynadığı tiyatro oyununda hükümeti devirmeye yönelik eylemler olduğunu paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 06:04

YORUM EKLE