Uyuşturucuyla yakalanan Emniyet Müdürü, içici olduğunu söyleyerek beraat etti

Manisa'da, otomobilinde 2 kilogram uyuşturucuyla yakalanan Emniyet Müdürü çıkarıldığı mahkemede satıcı olmadığı sadece içici olduğunu söyleyinde mahkeme heyeti müdürün beraatına karar verdi.

Uyuşturucuyla yakalanan Emniyet Müdürü, içici olduğunu söyleyerek beraat etti

Manisa Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe girişindeki uygulama noktasında kontrol amaçlı durudurulan otomobilde 2 kilo skunk ile reçeteyle satılan ve uyuşturucu etkiye sahip 10 hap ele geçirmişti.

Aracın İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde 3. Sınıf Emniyet Müdürü olan Z. Ç. ile araçta bulunan arkadaşı N. B. T. narkotik ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Yakalanan şahıslar adileye sevk edildikten sonra haklarında ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan dava açıldı. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görülen ilk duruşmasına sanık olarak Z. Ç. ve N. B. T. ile avukatları katıldı.  

Sanık N. B. T. mahkeme heyetine karşı olan savunmasında 15 yaşından beri uyuşturucu madde kullandığını ve yakalandığı gün araçta bulunan uyuşturucuları sadece kullanmak için yanında bulundurduğunu söylerek ucuz bulduğundan dolayı yüklü miktarda olduğunu söyledi.

Diğer sanık Emniyet Müdürü Z. Ç. ise savunmasında uzun yıllar polis memuru olarak görev yaptığı sırada uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla hakim karşısına çıkmaktan dolayı utanç duyduğunu söyleyerek, "Bu bana hayatımın en büyük dersi oldu. Kesinlikle satmak gibi bir maksadım yoktu" diye konuştu.

Her iki sanık, mahkeme heyetine uyuşturucu satmadıklarını sadece içici olduklarını ve bu yüzden beraat kararının verilmesini talep ettiler. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi heyetide Z. Ç. ve N. B.n T.'nin haklarında uyuşturucu satışına dair delil bulunamamasından dolayı beraatine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:03

YORUM EKLE