Van'da Etkinlik Yasaklandı

Van Valiliği'nden gelen bir duyuru ile kentte yapılacak olan etkinlikler yasaklandı. Yasak, valiliğin onayına göre değişkenlik arz edebilecek.

Van'da Etkinlik Yasaklandı

Ülke genelindeki gergin sürecin vatandaşlar üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek için bir takım önlemler alınmaya devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal neticesinde bu tip önlemlerin de alınabilmesine yönelik yasal kolaylıklar söz konusu. 

VAN'DA ÖNLEMLER ALINDI

Van Valiliği bugün yaptığı bir duyuru ile kentte gerçekleştirilecek yürüyüş, protesto, eylem, çadır açma, stant açma, oturma eylemi gibi etkinlikleri yasakladı. Şehirde yaşayan bireylerin huzuru ve toplumsal güvenliğin korunması adına uygulamaya getirildiği belirtilen yasaklar 4 Mayıs 2017 dahil olmak üzere geçerli olacak. 30 gün sürecek olan bu yasaklanma sürecinde etkinlikler için ise Van Valiliği'nden izin alınması gerekecek. İzinsiz olarak gerçekleştirilen bu tür her hangi bir eylem kesin suretle güvenlik güçleri tarafından müdahale edilerek sonlandırılacak. 

OHAL KANUNU İLE UYGULAMAYA KONULDU

Olağanüstü Hal süreci kanununun 11. maddesi gereğince, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında gerçekleştirilmeye haiz olan tüm etkinlikler valilik iznine bağlandı. Yasakların çiğnenmesi halinde ise yine aynı kanuna bağlı olarak beyan edilen cezai yaptırımların uygulanacağı bilgisi paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 16:18

YORUM EKLE