Vefa Lisesi kız yurdunda skandal taciz olayı

Vefa Lisesi bugün bir taciz skandalı ile sarsıldı. Vefa lisesi kız yurdunda taciz olayının tüm ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Vefa Lisesi kız yurdunda skandal taciz olayı

İstanbul Fatih'te yıllardır hizmet veren Vefa Lisesi kız yurdunda taciz skandalı yaşandı. Tacizin sürekli yaşandığı konusunda iddialarda bulunan öğrenciler durumu pansiyon görevlilerine ilettiler. 

 Vefa Lisesi'nde Çirkin Taciz Olayı

 Vefa Lisesi'nde yaşanan taciz olayını kendisinin gördüğünü iddia eden pansiyon müdür yardımcısı Banu Dergin polise başvurdu. Dergin'in tüm deyları polise anlatmasıyla bir dosya oluşturuldu. Güvenlik kameralarının incelenmesiyle kimliği tespit edilen Hüseyin B, hakkında iddianame hazırlandı. Öğrencileri bıçakla tehdit ettiği de söylenen Hüseyin B hakkında ilerdeki günlerde hapis cezası yolda olacak. 

 Taciz skandalının tek sanığı 38 yaşındaki Hüseyin B. hakkında cinsel hakkında yapılan suç duyurusunda bulunuldu. Mağdur olan öğrenciler yaşadıkları tüm bu çirkin olayları savcıya anlattı. Hazırlanan iddianame de tacize maruz kalan öğrencilerin yaşlarının küçük olması ve bu durumdan çok etkilenmeleri de göz önünde bulundurularak kişinin ceza almasında katkısı olacağı düşünülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 14:27

YORUM EKLE