Yargı Reformu Ne Zaman Açıklanacak? 2019 Yargı Rerformunda Neler Var?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılına kadar ki yargı reformunu açıklayacağını belirtti. Yargı reformu ne zaman açıklanacak? 2019 yargı reformunda neler var? Yargı reformunun detayları Cumhurbaşkanı’nın açıklama yapmasından sonra belli olacak.

Yargı Reformu Ne Zaman Açıklanacak? 2019 Yargı Rerformunda Neler Var?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılına kadar ki yargı reformunu açıklayacağını ifade etti. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Mayıs Perşembe günü 2023 yılına kadar ki yargı reformunu açıklayacağını belirtti. Abdülhamit Gül açıklamalarının devamında temel amaçlarının insanların özgürlüğünü ve kazancını arttırarak Türkiye’yi büyütmek olduğunu söyledi.

Ayrıca Abdülhamit Gül 27 Mayıs darbesine de değinerek şu ifadeleri kullandı: “Bugün 27 Mayıs seçilmiş bir iradeye yapılmış bir darbenin yıl dönümü bu ülkede ne zaman milletin adamları bir şey yapmaya kalkışsa bu millet ne zaman başını kaldırsa vesayetçiler hep devreye girmiştir. Bu önekler artık tarihte kalmıştır. Milletimiz vesayetçi anlayışı tarihin çöp tenekesine gömmüştür"

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 00:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler