Yeni Yılda Terör Örgütlerine Göz Açtırılmadı

2018 Ocak ayı itibariyle düzenlenen FETÖ ve PKK/KCK üyesi olduğu tespit edilen 30 bin 433 şüpheli gözaltına alındı. Örgüte yönelik operasyonlar da sürdürülmeye devam ediyor.

Yeni Yılda Terör Örgütlerine Göz Açtırılmadı

İçişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından alınan bilgilere göre bu yıl 30 bin 433 PKK ve FETÖ şüphelisi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 6 bin 87 kişinin ise terör örgütüyle bağlantılı olduğu ortaya çıktı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sadece PKK/KCK’den gözaltına alınanların sayısı 11 bin 917 kişi. Gözaltına alınan kişilerden 2 bin 707 kişi şuanda cezaevinde. FETÖ/PDY şüphelisi toplam 18 bin 516 kişi gözaltına alındı. Aynı şekilde yıl boyunca tutuklanan FETÖ zanlısı sayısı 3 bin 380 olarak açıklandı.

Operasyonlar 2016’dan Bu Yana Hız Kazandı

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe girişiminin ardından örgüt üyelerine yönelik operasyonlar sürdürülüyor. Şuanda 19 bin kişiye yakınına Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından soruşturmalar düzenlendi. Bu anlamda terör faaliyetlerinin ortaya çıkarılması ve hakim karşısında hesap vermesi adına büyük bir çaba sarf ediliyor. Üst düzey ülke yetkilileri de terör örgütlerine yönelik operasyonların hızla sürdürüleceği mesajlarını vermeye devam etmekte.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, operasyonların yurt dışında da sürdürüleceği mesajını verdi. Kısa bir süre sonra sınır yakınlarında yer alan teröristlere bir operasyon düzenlenmesi gündemi oluşturulabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 14:38

YORUM EKLE