Yüksekova’da PKK’ya Büyük Darbe

Terör örgütü PKK’ya Yüksekova’da geniş çaplı operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri bölgedeki terör unsurlarını etkisiz hale getirdi.

Yüksekova’da PKK’ya Büyük Darbe
Silahlı terör örgütü PKK’ya yönelik geniş kapsamlı operasyonlarını son hızıyla sürdürmekte olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bölgeyi yoğun bir şekilde ateş altına aldı. Yüksekova İlçesi’nde bulunmakta olan silahlı örgüt mensuplarına yönelik ülkemiz güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyonlarda 19 teröristin güvenlik güçlerimizce etkisiz hale getirildiği bilgisi aktarıldı. Öldürülen terörist sayısının 19 olmasının yanı sıra herhangi bir askerimize yönelik herhangi bir durum meydana geldiği aktarılmadı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan Olaya İlişkin Açıklama

25 Mart 2017 tarihinden beri sürdürülen hava destekli geniş çaplı terör operasyonu sonucunda üs bölgelerine saldırı yapma hazırlığında olduğu tespit edilen çok sayıda şahsın güvenlik güçlerimizce ateş altına alındığı aktarıldı. Bununla birlikte Genelkurmay Başkanlığı tarafından operasyon açıklamaları arasında, iki Doçka uçaksavar silahının ele geçirildiği de aktarıldı.

Örgüte Büyük Bir Darbe Vurulmuş Oldu

Son zamanlarda gerçekleşen operasyonların kapsamının artırılmasıyla birlikte, çok büyük başarıların elde edildiğinin de hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gerekiyor. 2016 yılında terör örgütlerinin hedefi haline gelmemizin ardından bu yıl bu konuya çok daha ciddi bir önem verilmekte. Ülkemizin gelişmesinin önünde engel teşkil etmek isteyen ve vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike altına almak isteyen bütün şahıslar etkisiz hale getirilmeye devam ediyor. Örgütün ülkemizdeki bütün faaliyetlerini işlevsiz hale getirebilmek ve teröristlerin tutuklanarak cezaevine gönderilebilmesi adına bütün imkanlar seferber edilmekte.

Çok Sayıda Şahıs Ülkemize Giriş Bile Yapamadan Yakayı Ele Vermekte

Havayolu giriş ve çıkışlarını yoğun bir şekilde denetim altında tutmakta olan güvenlik güçlerimiz, terör örgütü bağlantısı bulunan bütün şahısların yakayı ele verebilmesi adına önlemleri hat safhaya çıkarmış durumda. Otogar giriş ve çıkışlarında da aynı şekilde güvenlik önlemlerini artıran güvenlik güçlerimiz, bu süreçte ülkemizi koruyabilmek için ciddi başarılar elde etmekte. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 21:47

YORUM EKLE