Yunanistan'a Kaçmaya Çalışan 9 FETÖ Üyesine Tutuklama Kararı

Yunanistan’ın Midilli Adası’na bir tekneyle yasadışı yollarla girmeye çalışan ve sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalanan 17 FETÖ terör örgütü üyesinden 9’u çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Yunanistan'a Kaçmaya Çalışan 9 FETÖ Üyesine Tutuklama Kararı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden deniz yoluyla Yunanistan'ın Midilli Adası'na kaçmaya çalışırken yakalanan şüpheli 17 Fetullahçı Terör Örgütü üyesi Çıplak Ada açıklarında sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Emniyete götürülen şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliye'ye sevk edildiler.

Gözaltına alınarak Ayvalık Emniyet Müdürlüğüne götürülen şüphelilerden R.Ö, S.G, F.B, A.K, H.D, A.D, A.S.T. ve Ö.Ö isimli 8 FETÖ üyesi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmasına karar verilirken, Manisa Emniyet Müdürlüğüne teslim edilen iki şüpheliden H.B. de işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Tutuklanan şüphelilerden F.M.D, S.K, Ö.F.T, A.S.T. ve M.C’nin polislik mesleğinden, M.D, A.K, Ş.D. ve H.B’nin öğretmenlikten, H.D. ve Ö.Ö’nün TSK’den, F.B’nin doktorluktan, S.G’nin sağlık memurluğundan, R.Ö’nün katiplikten, A.Ö. ve L.D’nin memurluktan ihraç edildiği belirlenmişti. Şüphelilerden A.D’nin ise mühendis olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 10:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler