Acun Ilıcalı ile Merve Büyüksaraç davasının sebebi ne? Merve Büyüksaraç ne kadar tazminat ödeyecek?

Geçtiğimiz günlerde tartışmalara konu olan Acun Ilıcalı ile Merve Büyüksaraç davası sonuçlandı. Acun Ilıcalı Survivor finalinde canlı yayında yaptığı açıklamalarda manken Büyüksaraç'a karşı tazminat davasını kazandığını açıkladı. İşte Acun Ilıcalı ile Merve Büyüksaraç davasının sebebi ne, Merve Büyüksaraç ne kadar tazminat ödeyecek gibi soruların cevabı.

Acun Ilıcalı ile Merve Büyüksaraç davasının sebebi ne? Merve Büyüksaraç ne kadar tazminat ödeyecek?

Önceki gün yapılar Survivor Türkiye Yunanistan Final bölümünde Acun Ilıcalı, manken Merve Büyüksaraç ile aralarındaki davayı kazandığını söyledi. Bu açıklama sonrası en fazla merak edilen konu da davanın ne olduğuydu.

Acun Ilıcalı mahkemeyi kazandığını söyledikten sonra, kazanılan 25 bin TL tazminatın hayır kurumlarına bağışlanacağını söyleyerek "Hak yerini buldu. Merve'ye teşekkür ediyoruz sayesinde hayır kurumları kazandı" ifadelerinde bulundu.

Acun Ilıcalı haklı bulundu

Merve Büyüksaraç 2012 yılında Survivora katılmıştı. Yarışmadan elendikten sonra Survivorla ilgili çeşitli ifadelerde bulunmuş, canlı yayınlara çıkmış ve adaletsizlik olduğundan bahsetmişti. Bu iddialara Acun Ilıcalı tepki gösterdi ve Büyüksaraç 'ın karalama amaçlı sözler söylediğini, iftiralarda bulunduğunu  söylemişti. Acun Ilıcalı bu olay sonrasında manevi tazminat davası açtı. İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından verilen kararda Acun Ilıcalı haklı bulundu ve tazminat hakkı kazandı. 

1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan Merve Büyüksaraç

MERVE BÜYÜKSARAÇ KİMDİR?

1988 yılında Ankarada dünyaya gelen Merve Büyüksaraç liseyi TED kolejinde okuyup mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesinde Endüstriyel Tasarım bölümü okuyarak 2011’de mezun oldu.

2006 yılında Büyüksaraç Miss Turkey’e katıldı ve Türkiye güzeli seçildi. Türkiye’yi Miss World yarışmasında temsil etti. 2012 yılında Dominik Cumhuriyetinde çekimleri gerçekleşen Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında yer aldı. Elenip Türkiye’ye döndüğünde Acun Ilıcalı’ya ve ekibine karşı iddialarda bulundu. Yaşanan olaylardan ötürü de Acun, ünlü mankene dava açtı.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 00:40

YORUM EKLE

Popüler Haberler