Adele'in Müzikal Film Yolculuğu Başlıyor!

19, 21 ve 25 adlı albümleri ile dünya müzik endüstrisini kasıp kavuran Adele, şimdi de bir müzikal filmde rol almaya hazırlanıyor.

Adele'in Müzikal Film Yolculuğu Başlıyor!

Dünya çapında albüm satışları ve dinlenme sayıları ile son 5 yıl içerisinde art arda rekorlara imza atan Adele'in Olivier adlı müzikal filmde rol almaya hazırlanıyor. Başarılı sanatçı daha önce de müzikal tiyatro olarak sahnelenen ve ardından 1968'te sinemaya müzikal film olarak uyarlanan Oliver Twist'in yeniden yapımında rol alacak.

Sefiller, Operadaki Hayalet, Cats gibi dünya çapında büyük yankı uyandıran müzikallerin yaratıcısı Cameron Mackintosh'un yönetmenliğinde Working Title Films stüdyolarında çekimi gerçekleştirilecek olan Olivier müzikalinin oyuncu kadrosu için casting çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Charles Dickens tarafından yazılan Oliver Twist adlı romandan uyarlanan müzikalin vizyona ne zaman gireceği ise henüz belli değil. 

ADELE HAKKINDA;

XL Recordings tarafından My Space'de arkadaşı tarafından yayınlanan solo performans videosunun keşfedilmesinin ardından, plak şirketinden teklif alan Adele, 19 adlı albümü ile müzik listelerinde iyi bir performans elde etmişti. İngiliz sanatçı İngiltere müzik listelerinde uzun süre zirveyi korurken, bu albümden yayınlanan Chasing Pavements ve Make You Feel My Love gibi parçaları ile müzik tarihine önemli baladlar armağan etmişti.

3 yıl aradan sonra 21 adlı albümü ile geri dönüş yapan Adele, bu defa çok daha büyük bir etki yaratarak müzik piyasalarında aşılması zor rekorlara imza attı. Türkiye'de de Rolling In The Deep adlı şarkısı ile büyük dikkat toplayan başarılı sanatçı, Set Fire To The Rain, Someone Like You ve Rumour Has It gibi parçaları ile yine hitlerini dinleyicilerle buluşturmuştu. Bol Grammy ödüllü albüm, Adele'in şöhretini katlamaya devam ederken, aynı dönemde James Bond'un Skyfall adlı yapımına yaptığı beste ile bir de Oscar ödülü kazanmış oldu. 

2016 yılının son aylarında 25 adlı albümü ile geri dönen Adele, bu albümüyle de 5 Grammy ödülünü tek gecede toplayarak, 25 adlı tunesini başlattı ve tune dünya çapında büyük başarı elde etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 15:19

YORUM EKLE