Barış Akarsu kimdir? Türk rock müziği sanatçısı Barış Akarsu nasıl vefat etti?

Ünlü sanatçı Barış Akarsu kimdir ve Türk rock müziği sanatçısı Barış Akarsu'nun nasıl vefat ettiği merak konusu oldu. İşte gözleri dolduran başarılara sahne veren, karakteri ve duruşuyla Türkiye'nin kalbini fetheden Akarsu'nun hayatı ve çalışmalarına ilişkin ayrıntılar.

Barış Akarsu kimdir? Türk rock müziği sanatçısı Barış Akarsu nasıl vefat etti?

Ünlü şarkıcı Barış Akarsu ilk, orta ve lise öğrenimini Amasra’da tamamlamıştır. Henüz lise eğitimini sürdürürken Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelken sporuyla ilgilenmeye başlayan Akarsu, henüz küçük yaşlardayken küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilendikten sonra klavye, gitar ve mızıka çalmayı öğrenen Akarsu, 70-80’li dönemlerin rock, hard rock sanatçılarından etkilenmiştir. Antalya’da özellikle animatör ve müzisyen olarak çalışmıştır.

Atv ekranlarında Akademi Türkiye yarışmasına katılan ve Temmuz 2004’te yarışmayı birinci olarak tamamlamıştır. Yarışma sonrasında İstanbul’a yerleşme kararı alan ve İstanbul’da müzik çalışmalarına devam eden Akarsu, Türkiye’de 200’ü geçen konser vermiştir.

31 Aralık 2004’te Serdar Öztop’un yapımcılığıyla ilk albümü olan Islak Islak’ı çıkaran Barış Akarsu, 3 Ağustos 2006’daysa ikinci albümü olan Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek’i çıkarmıştır. 10’u yeni ve 1’i cover olmak üzere ‘’Yeter Be’’ ve ‘’Ben’’ gibi eserde bulunmaktadır. ‘’Vurdum En Dibe Kadar’’ ve ‘’Ben’’ isimli parçalarına klip çekilmiştir. Şarkı konusunda gösterdiği başarılardan sonra Yalancı Yarim dizisinde başrol oyunculuğunu üstlenen Akarsu, özellikle de bu diziyle birlikte büyük bir ün kazanmıştır.

Barış Akarsu Nasıl Vefat Etti?

29 Haziran 2007 Cuma günü yirmi sekizinci doğum gününde 22.30 dolaylarında Bodrum’a 5 kilometre mesafedeki Torba Kavşağı’nda trafik kazası geçirmiş ve otomobilde bulunan 24 yaşındaki Zeynep Koçak ile 37 yaşındaki Nalan Kahraman olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Akarsu, hastaneye kalbi durmuş vaziyette getirilmiş ve acil serviste kalbi yeniden çalıştırılabilmiştir. Beş gün boyunca doğun bakımda kaldıktan sonra 4 Temmuz 2007 tarihinde saat 20.10’da hayatını kaybeden Akarsu’nun ölümü 23.10’da açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 19:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler