Boşanma Tazminatını Ödemeyen Yavuz Bingöl'ün Villasına Haciz Konuldu

Öykü Gürman ile Yavuz Bingöl'ün boşanması sonrasına Gürman'a boşanma tazminatını ödemeyen Yavuz Bingöl'e ait villaya haciz konularak haciz kanalıyla satılmasına karar verildi.

Boşanma Tazminatını Ödemeyen Yavuz Bingöl'ün Villasına Haciz Konuldu

Öykü Gürman, bir dönem hayatını birleştirdiği oyuncu ve sanatçı Yavuz Bingöl ile şu sıralar kendisine ödenmeyen tazminatla ilgili tekrar davalık durumuna geldi.

Öykü Gürman; 2015-2016 yılları arasında sanatçı Yavuz Bingöl ile hayatını birleştirmişti. Daha sonra anlaşamayarak aytılmaya karar veren çift boşanarak eşi Öykü Gürman'a boşanma tazminatı olarak 200 bin TL vermeyi taahhüt etmiş ve bu vaat üzerine mahkeme kararı oluşmuştu. 

Fakat Öykü Gürman'ın avukatı Aydın Mollaoğlu vaat edilen boşanma tazminatı ödenmeyince İstanbul Anadolu 14. İcra Müdürlüğüne başvurarak icra takibi başlattı.

Edinilen bilgiye göre yapılan İcra işlemleri sonucu borçlu Yavuz Bingöl'ün 2012 yılında ünlü sanatçı Hülya Avşar’dan satın aldığı 3 milyon 50 bin TL değerinde olan Ayvalık'taki villası Bingöl borcu ödemediği taktirde 1 milyon 525 bin TL'ye icradan satışa çıkacak.

Konunun uzmanlarından biri olan icraburada.com Genel Müdürü Caner Çakı, söz konusu icralık villanın durumunu değerlendirdi. Çakı, "Bilirkişi tarafından villanın kıymet takdiri yapılmış. Eğer Yavuz Bingöl dosyaya ödeme yapmaz ise 3 milyon 50 bin TL muhammen bedeli olan villası, icradan 1 milyon 525 bin TL ile satışa çakacaktır. Devlet bu konuda borçluya borcunu ödemesi için imkanlar sunuyor. İcra müdürü ihale tarihinde satıyorum sattım diyene kadar Yavuz Bingöl borcunu ödeyip ihaleyi düşürebilir ve satışı iptal edebilir." diye konuştu.

2 yıldan bu yana kullanılmayan evde bakımsızlık nedeniyle salaş bir görüntünün hakim olduğu dikkatlerden kaçmazken, evin giriş kısmındaki yolda ise site yönetimi tarafından yeni düzenlemelerin yapıldığı söylentiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 12:44

YORUM EKLE

Popüler Haberler