Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in Uyuşturucu Davalarında Son Karar Verildi

Haklarında açılan ve "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan hapis cezası istemi ile yargılanan aralarında oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in de bulunduğu 20 sanık hakkında karar verildi.

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in Uyuşturucu Davalarında Son Karar Verildi

Şarkıcı Cenk Eren ile oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca’nın da aralarında bulunduğu ve haklarında uyuşturucu ticareti yamma iddiasıyla dava açılan 20 sanık hakkında mahkeme kararını verdi.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi’nde görülen karar duruşmasına davanın tek tutuklu sanığı Murat Özgener ile Cenk Eren olarak tanınan şarkıcı Yüksel Venedik’in de aralarında bulunduğu 4 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. 

Duruşmada şarkıcı Cenk Eren olarak bilinen Yüksel Venedik hakkında ki iddiaları reddettiğini belirterek, "Olay, dosya sanıklarından birisinin benim evimde kaldığı, birlikte Tarlabaşı'na gidip uyuşturucu aldığımız ve bunu kullandığımız iddiasına dayanmaktadır. Takdir edersiniz ki konumun itibarıyla Tarlabaşı'na gidip uyuşturucu madde almam mümkün değildir. Ben suç tarihi öncesinde Cihangir'de oturuyordum. Evimde yalnız kalıyordum. Kesinlikle bu iddiayı yapan kişiyle aynı evde kalmadım ve onunla uyuşturucu almaya gitmedim." diyerek savunmasını yaptı.

Daha önce Türkiye’de bir kaç kez kullanmak için uyuşturucu madde temin etmeye çalıştığını ve pişman olduğunu sonrasında da tedaviye başladığını söyleyen Eren; "Yoğun bir ilaç tedavisi görmeye başladım. Operasyon yapıldığında ben sadece kan ve idrar öneği alındı. Saç öneğini de almalarını istedim, pahalı olduğunu gerekçe göstererek reddettiler. Ücretini ödemeyi teklif ettim kabul etmediler. Ben operasyon öncesi kesinlikle uyuşturucu kullanmadım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti diğer sanıklara da haklarında sunulan suçlarla ilgili savunma yapmaları için söz verdi. sanıklar mahkeme heyetine saunmalarını yaparak atılı suçu işlemediklerini söylediler.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi mahkeme heyeti, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Cenk Eren, Ayşe Selin Borankay’ın aralarında bulunduğu 12 sanığa, “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan verdiği 4’er yıl 2’şer aylık hapis cezalarına ilişkin hükmü kaldırarak bu 12 sanığa, “Uyuşturucu kullanmak” suçundan 10’ar ay hapis cezası kararını verdi. Sanıkların bu cezaları 5 yıl ertelendi.

Mahkeme, 5 sanığa da “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 2 yıl 1 aydan 8 yıl 4 aya kadar değişen oranlarda hapis cezası ile cezalandırdı. Haklarında yakalama kararı bulunan iki sanığın dosyası ise ayrılarak yeni bir esasa kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 22:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler