Fahriye Evcen Doğum Yaptı! Fahriye Evcen Çocuğunun Adını Ne Koydu? Karan İsminin Anlamı Nedir?

Fahriye Evcen bugün 18:00'da ilk çocuğunun doğumunu yaptı. Fahriye Evcen ve Burak Özçivit çifti çocuklarına Karan ismini verdi. Karan isminin anlamı ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

Fahriye Evcen Doğum Yaptı! Fahriye Evcen Çocuğunun Adını Ne Koydu? Karan İsminin Anlamı Nedir?

2017 yılında evlenerek magazin dünyasını günlerce meşgul eden Fahriye Evcen ve Burak Özçivit çiftinin heyecanla bekledikleri oğulları dünyaya geldi. Fahriye Evcen ve Burak Özçivit ikilisinin heyecanla bekledikleri bebekleri bugün 13.30 sularında özel bir hastanede dünyaya gözlerini açtı. Fahriye Evcen ve Burak Özçivit çiftinin, 3.670 kilo 52 cm boyundaki erkek bebeklerine "Karan" adını verdiği öğrenildi.

 Doğum sırasında eşi Fahriye Evcen Özçivit'i yalnız bırakmayan Burak Özçivit, duygu dolu anlar yaşadı. Fahriye Evcen Özçivit 4 Haziran 1986, Solingen doğumlu Türk oyuncu. Yaprak Dökümü dizisindeki Necla rolüyle ün kazanmıştır. Burak Özçivit ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okudu. Aslen Gazianteplidir. 

BURAK ÖZÇİVİT DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Çift, 3.670 kilo 52 cm boyundaki erkek bebeklerine "Karan" adını verdi. Doğum sırasında eşi Fahriye Evcen Özçivit'i yalnız bırakmayan Burak Özçivit, duygu dolu anlar yaşadı. 

KARAN İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

TDK'nın 'Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü'nde 'Karan'ın anlamı: Yapışkan ve kokulu yaprağı olan, bodur funda boyunda dikensiz bir bitki. Yaban nanesine benzeyen bir bitki. TDK'nın 'Kişi Adları Sözlüğü'nde ise kelimenin anlamı şöyle; 1. Kahraman, yürekli. 2. Karanlık.

FAHRİYE EVCEN KİMDİR?

Fahriye Evcen Özçivit 4 Haziran 1986, Solingen doğumlu Türk oyuncu. Yaprak Dökümü dizisindeki Necla rolüyle ün kazanmıştır.

Anne tarafından Çerkes kökenli, baba tarafında Kavala göçmenidir. Türkiye'de tatilde bulunduğu bir dönemde Oya Aydoğan'ın programında seyirci olarak bulunduğu sırada Aydoğan, Evcen'i yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde okurken dizi teklifleri alınca, okulu dondurup annesiyle birlikte İstanbul'a yerleşen Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü adlı dizide Necla karakterini canlandırdı.

.Fahriye Evcen ilk sinema deneyimini 11 Nisan 2008 tarihinde yayınlanan Cennet filminde başrol oyuncusu olarak yaşadı, aynı sene Aşk Tutulması filminde başrol oynadı. Almanya'daki üniversite eğitimini tamamlamayan Evcen, Boğaziçi Üniversitesi'nde Tarih bölümünden mezun olmuştur. Yapımcılığını TİMS Productions'ın yaptığı Çalıkuşu'nda Feride karakterine canlandırdı. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Burak Özçivit'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyazperdeye döndü.

29 Haziran 2017 tarihinde oyuncu ve model Burak Özçivit ile İstanbul'daki Sait Halim Paşa Yalısı'nda evlendi.

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in Karan adını verdikleri oğulları dünyaya geldi.

BURAK ÖZÇİVİT KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okudu. Aslen Gazianteplidir. Kazım İşmen Lisesi'nden 2001 yılında mezun olan Özçivi,. 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden adaylardan seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. Şu anda ise mankenlik yapmamaktadır. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. 

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat'ı canlandırarak yaşayan Burak Özçivit, Kasım 2007'de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli korku  filminde rol almıştır. Kanal D'de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide de oynayan yakışıklı oyuncu, 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır.2011:2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen'le yeniden, bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyaz perdede tekrar rol almıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 20:35

YORUM EKLE