Fatma Girik'in Sağlık Durumu Nasıl? Fatma Girik Taburcu Oldu mu?

Geçtiğimiz hafta evinde düşerek hastanelik olan Fatma Girik'in sağlık durumu hakkında son durum sevenleri tarafından merak ediliyor.Ünlü oyuncu taburcu oldu mu?

Fatma Girik'in Sağlık Durumu Nasıl? Fatma Girik Taburcu Oldu mu?

Yeşilçam’ın duayen oyuncusu Fatma Girik geçtiğimiz hafta Bodrum Torba Mahallesi’ndeki evinde denge kaybı sonucu düşerek yaralanmıştı. Evdeki yardımcılarının ilk müdahalesi sonrasında olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

12 Aralık 1942 doğumlu 76 yaşındaki oyuncu elini yüzünü yıkadıktan sonra başının döndüğünü ve bir anda kendini yerde bulduğunu belirten Girik’e boyunluk takıldığını ve müşahede altında tutulacağı belirtilen usta oyuncu için şimdilik dinleneceği belirtiliyor.

Fatma Girik Kimdir?

1942 yılında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Çağaloğlu Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1957 yılında ilk başrolü olan Leke adlı filmde oynamıştır. Fatma Girik’i asıl Fatma Girik yapan film ise 1960 yapımlı Memduh Ün filmi Ölüm Peşimizde filmi oldu.

Memduh Ün ile tanıştıktan sonra hayatı değişen oyuncu 180’den fazla yapımda pek çok karaktere can vermiştir. Siyaset deneyimi yaşayan Girik bir dönem Şişli Belediye başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Kısa bir dönem televizyon kariyeri deneyen Girik Söz Fato’da isimli bir programda sunuculuk yapmıştır.

Ünlü oyuncu 2 defa Antalya Altın Portakal, 2 defa Adana Altın Koza ve bir defada Aziz Nesin emek ödülü sahibidir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 23:26

YORUM EKLE

Popüler Haberler