Murat Dalkılıç'ın Türkiye-Fransa maçı sonrası paylaşımı

Şarkıcı Murat Dalkılıç, dün akşam oynanan Fransa-Türkiye maçından sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Murat Dalkılıç'ın Türkiye-Fransa maçı sonrası paylaşımı

Dün akşam A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonasu(EURO 2020) Elementleri H Grubu'ndaki Franda ile deplasmanda 1-1 beraber kaldı. Türkiye 19 puanla liderliğini sürdürdü. Milli Takım oyuncuları Fransa'ya attıkları golden sonra verdikleri asker selamını Fransız televizyonu rejisi kararıyla ekranlara yatsıtmadı.

Türkiye-Fransa maçı ile ilgili görsel sonucu

Maçı izleyenler bu duruma tepkilerini sosyal medya hesaplarından gösterdi. Ünlü isimlerde bu olaya kayıtsız kalmadı ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Milli Takım oyuncularına destek oldular.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan ünlü isimlerden biri de şarkıcı Murat Dalkılıç oldu. Dalkılıç,“Sizin ekranlarda vermenize gerek yok! Biz dünyaya damga vurmasını biliriz! Türk milletine karşı propogandalar bugün yeni olan bir şey değil tarih boyu yaşadık, hep yalnızdık… Hasan Tahsin'in Fransa'da barbar Türkler diye karşı propoganda yapan filmi bağırış çağırış durdurmuşluğu var; “Hayır biz de hepiniz kadar insanız, barbarlıkla gaddarlıkla bizi suçlayamazsınız” diye karşı durmuştur…(Trablusgarb savaşı zamanları) Bugün bu fotoğraftaki duruş o duruştur! Hepinizle gurur duyuyoruz” diyerek Milli Takım oyuncularının asker selamı verdiği fotoğrafı paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 21:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler