Organize İşler 2 : Sazan Sarmalı Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Detay! Gülmekten Yerlere Yatacaksınız!

Türk sinemasının efsane kadrosu Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminde buluştu. Gülmeye fazlasıyla doyacağınız Organize İşler 2 hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Organize İşler 2 : Sazan Sarmalı Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Detay! Gülmekten Yerlere Yatacaksınız!

Organize İşler, ilk filminde yer alan efsane oyunculardan oluşan kadro ile gişe rekorlarına imza atmıştı. Yerli komedi filmleri arasında ilk 5’e girecek nitelikte bir film olan Organize İşler büyük başarılara imza atmıştır. Yılmaz Erdoğan’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği yapıtın ikincisi de gişede büyük başarılar yakaladı. 2005 yılında vizyona giren film, 2 milyon 618 bin 44 kişi tarafından izlemiş ve 17 milyon TL’lik gişe geliri elde etmişti.

Patlamış mısır tartışması sebebiyle bir süre ertelenen Organize İşler 2: Sazan Sarmalı 1 Şubat 2019 günü vizyona girdi.

organize iişler 2

Türk Sinemasının Yıldızları Oynadı

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filmi özellikle de başarılı oyuncularıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 3 yıllık bir çalışma sonrası Organize İşler 2’de oynayan o yıldız isimler;

Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ata Demirer, Rıza Kocaoğlu, Bensu Soral, Ezgi Mola, Güven Kıraç ve Demet Evgar.

2018 Haziran’ında İlk İşbaşı Yapıldı

Filmin çekimlerine Haziran ayında başlandığı belirtiliyor. Müjdeyi veren isim ise filmin yönetmeni ve senaristi Yılmaz Erdoğan oldu. Ünlü isim film çekimlerinin başladığını Instagram hesabından duyurmuştu. Filmin İstanbul’un doğasını yansıtan yerlerde çekilmesi de bambaşka bir hava kattı.

organize işler 2 ile ilgili görsel sonucu

Yabancı Desteği Alındı

Filmde yer alan aksiyon sahnelerinin çekilebilmesi için Güney Koreli bir ekibin Türkiye’ye geldiği ve yardım alındığı belirtiliyor.

Yine Bir Yabancı Görüntü Yönetmeni

Türkiye’deki pek çok filmde görüntü yönetmenliği yapmış İngiliz Jean Paul Seresin, Organize İşler 2 filminde de koltuğu bırakmadı. Seresin daha önce Ayla, Görümce, Deliha 2 ve Arif v216 filmlerinin görüntü yönetmenliğini üstlenmiştir.

organize işler 2 ile ilgili görsel sonucu

1 Şubat 2019 Tarihine Ertelendi

Filmin 4 Ocak günü sinema salonlarında yer alacağı belirtilmekteydi. Üstelik Yılmaz Erdoğan Instagram hesabı üzerinden çekim esnasında bir enstantane paylaştı ve 4 Ocak’ta vizyonda olacaklarını söylemişti. Ancak son günlerde yaşanan patlamış mısırı sorunu sebebiyle filmin 1 Şubat 2019’da vizyona girmesine karar verildi.

Gülmekten Yerlere Yatacaksınız!

Başarılı senaryosu ve oyuncu kadrosuyla Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filmi bomba gibi bir giriş yaptı. Gişe rekorları kırmaya aday filmler listesinde ilk sıralara ismini yazdırmayı başaran film vizyona girer girmez komedi filmleri kategorisinde en üst seviyelere yükseldi. Aksiyon sahneleriyle sürükleyici bir komedi filmi izlemek isteyenlere kaçırmadan izlemeleri önerilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:39

YORUM EKLE