Rahmi Koç’un sağlıklı yaşam alışkanlıkları

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un ilginç alışkanlıkları duyan herkesi çok şaşırttı. Son olarak Bodrum’da yürüyüş yaparken görüntülenen 88 yaşındaki iş adamı özel hayatı hakkında bazı detaylara yer verdi…

Rahmi Koç’un sağlıklı yaşam alışkanlıkları

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç en son olarak Bodrum’da yürüyüş yaparken görüntülendi. 88 yaşındaki iş adamı, yüksek yaşına rağmen son derece dinç görünümü ile gören herkese “maşallah” dedirtti.

Enerjikliğini ve dinçliğini 40 yaşından bu zamana kadar düzenli olarak yaptıklarına bağlayan Rahmi Koç uyguladığı bu yöntemler hakkında bazı ayrıntıları verdi.

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç öncelikli olarak mevsim farketmeden her gün ortalama 1 kilometre yüzdüğünü söyledi. Spor olarak haftanın 3 gününde pilates yaparak vücudunu dinç tuttuğunu ifade eden Koç, uykudan çok haz etmediğini ve gece yarıları kalkarak ortalama 1 saat boyunca yürüyüş yaptığını sabahları ise 07.00’da düzenli olarak uyandığını anlattı.

50 senedir öğle yemeklerini yemesi sonrasında 1 saatlik şekerleme yaptığını söyleyen Rahmi Koç bu uykunun zihni temizlediğini belirtti.

Japonlardan öğrendiği bir içecek olduğunu ve bu içeceği yaparken her gün yeşil limon kabuğunu su içine atarak içtiğini anlatan Koç, yağ yakmak ve cildi nemlendirmek adına önemli bir besin olduğunu dile getirdi.

Son olarak ise asla rejim yapmadığını, istediği her şeyi yediğini fakat yerken sınırını iyi bildiğini söyleyerek hayatına dair verdiği ilginç detaylara son verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 02:29

YORUM EKLE