Rapçi Ezhel’in tutuklandı iddialarına avukatından açıklama! Ezhel kimdir?

Ünlü Rapçi Ezhel'in dün İzmir konseri sonrasında havalimanında gözaltına alındığı iddia edildi. Ezhel’in avukatından konuyla ilgili bir açıklama geldi. Sanatçının gözaltına alınmadığı, pasaport kontrolü sırasında polis tarafından kötü muamele gördüğü öğrenildi.

Rapçi Ezhel’in tutuklandı iddialarına avukatından açıklama! Ezhel kimdir?

İzmir’de konser verdikten sonra havalimanına gide Ezhel’in, burada polis tarafından gözaltına alındığı iddia edildi. İzmir konseri sonrasında havalimanında gözaltına alındığı iddia edilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Ezhel'in görüntülerde son sözü “Ben bir şey yapmadım” olarak görüldü.

Dün akşam sosyal medyada yayılan videolarda görülen Ezhel’in havalimanında koluna giren polisler,  şarkıcının gözaltına alındığı söylentilerine neden olurken, Rapçi Ezhel’in (Sercan İpekçioğlu) avukatı Fuat Ekin konuyla ilgili bir açıklama yaparak, müvekkilinin gözaltına alınmadığını söyledi.

Avukat Fuat Ekin, müvekkili Ezhel'in Almanya’dan konser için İzmir’e geldiğini ve ülkeye girerken pasaport kontrolünde polis tarafından kötü muamele gördüğünü belirtirken, "Hiçbir gerekçe belirtilmeden, hiçbir izahat yapılmadan yaklaşık bir saat alıkonuldu," açıklamasını yaptı.

Avukat Ekin, Ezhel'in alıkonulmasına karşılık tepki gösterdiğini vurgulayarak, "Herhangi bir cezası, herhangi bir aranması, hiçbir şeyi yok. Ben de telefonla bağlanıp polis memuruna ‘Niçin alıkoydunuz? Herhangi bir mahkeme veya savcılık kararı mı var?’ diye sordum, olmadığını söylediler," diye konuştu.

Ekin, açıklamasında ayrıca, “Oradaki polis amiri gelip olaya müdahil oldu, gerekçesini sordu, ortada bir gerekçe olmayınca buyur geç dedi. Müvekkilim bu süreçte sinirlendiği için, bağırmasını gerekçe göstererek gözaltı işlemi yapmaya kalktılar. Müdahil olduk olaya ve serbest bırakıldı,” ifadelerini kullandı.

EZHEL (ÖMER SERCAN İPEKÇİOĞLU) KİMDİR?

Sahne adı Ezhel olan Ömer Sercan İpekçioğlu, 1 Temmuz 1990 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının Mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü "Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap" olarak tanımladı.

ünlü Rapçi aynı zamanda Reggae tarzı müzikte yapıyor. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalan Ezhel, Rap hayatına ilk olarak solo başladı, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı ''Sekiz'' adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaştı.

Ezhel, 2011 yılında Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records'u kurdu. Hiphoplife tarafından desteklenen "Freestyle King 2" yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. oldu. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen "Organize Oluyoruz vol. 2" albümüne "Yaprak Düşerse" şarkısını da ekledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 00:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler