Serenay Sarıkaya kimdir? nerelidir, kaç yaşındadır? Serenay Sarıkaya hakkında bilgiler

Ülkemizin en önemli oyuncularından bir tanesi de Serenay Sarıkaya’dır. Hakkında pek çok dedikodu çıkan ünlü oyuncu ile ilgili şu soruların cevapları aranıyor; “Serenay Sarıkaya kimdir? Sevgilisi var mı? Aslen nereli?”.

Serenay Sarıkaya kimdir? nerelidir, kaç yaşındadır? Serenay Sarıkaya hakkında bilgiler

Son zamanlarda Serenay Sarıkaya adından sıkça söz ettiriyor. Serenay Sarıkaya’nın kim olduğu ile ilgili araştırmaların sayısı gittikçe arttı.

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Sarıkaya 1991 yılında Ankara’da dünyaya geldi ve 7 yaşında anne ve babasının boşandığına şahit olmuştur. Bunun üzerine güzel oyuncu annesi ile birlikte Antalya’ya taşındı.

Serenay Sarıkaya henüz 15 yaşındayken güzellik yarışmasına katıldı ve iyi bir derece elde etmiştir. Antalya Saime Salih Konca Lisesinden mezun olan güzel oyuncu, manken olmak istiyordu ve güzellik yarışmasından aldığı iyi derece ona manken ve oyuncu olma yolunda büyük katkı sağladı.

Serenay Sarıkaya 2006 yılında Şaşkın adlı bir sinema filminde rol aldı. Daha sonra reklam filmlerinin değişmezi olan Sarıkaya, 2008 yılında Plajda adlı dizide de rol almıştı. Sarıkaya ilk televizyon dizisi olarak Peri Masalı adlı dizide oynadı. Ancak Serenay Sarıkaya’nın Adanalı dizisinde canlandırdığı karakter ününü yakalamasına yardımcı oldu.

2010 yılında ise Miss Turkey yarışmasında ikincilik yakalayan Sarıkaya, daha sonra dünya genelinde düzenlenen Miss Universe yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.

Medcezir dizisinde Mira karakterini canlandıran güzel oyuncu, bu dizi ile de adından fazlasıyla öz ettirmeyi başardı. Fi serisinde de rol alan Serenay Sarıkaya bu dizi ile de kendisinden söz ettirmeyi başardı. Serenay Sarıkaya oynadığı dizilerin hemen hepsinde adından söz ettirmeyi başardı.

Tüm bunların yanı sıra Serenay Sarıkaya’nın aldığı en önemli ödüllerden bir tanesi GQ dergisinin verdiği yılın kadını ödülüdür. Aşk hayatında Çağatay Ulusoy ile kısa bir dönem birlikte olan güzel oyuncu, bu yılın başlarına kadar Kerem Bürsin ile birlikteydi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 01:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler