Tanem Sivar’ın Köpeğini Zehirleyen Komşusuna Mahkemeden Emsal Karar!

Ünlü sunucu Tanem Sivar'ın köpekleri zehirlendir. Köpeklerini zehirleyenin komşusu olduğunu öğrenen Tanem Sivar mahkemeye koştu. Mahkeme'den Emsal karar geldi. Detaylar haberimizde...

Tanem Sivar’ın Köpeğini Zehirleyen Komşusuna Mahkemeden Emsal Karar!

Labrador cinsi iki köpeği olan ünlü sunucunun başına kötü bir olay geldi. Komşusu iki köpeğini de zehirledi. Marmaris'te eşi ve iki köpeğiyle yaşayan ünlü sunucu Tanem Sivar'ın komşusu köpeklerini 1,5 yıl önce zehirlemişti. Komşusunu mahkemeye veren sunucu bu işin peşini bırakmadı. Labradorlarını zehirleyerek öldüren Kaan Ü.ye 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezası verildi. 

''Django'' ve '' Pamuk'' adındaki köpekler 7 Kasım 2017 tarihinde zehirlenerek öldürülmüştü. 2017 yılında jandarma tarafından göz altına alınan komşu Kaan Ü. 'nün görüntülerinde ünlü sunucuyu ve ailesini av tüfeğiyle tehdit ettiği görüldü. Jandarmanın serbest bıraktığı Kaan Ü. daha sonra tekrar göz altına alındı. 22 Kasım 2017 tarihinde Ceza Hakimliği'nin kararı üzerine tutuklandı. Ceza Hakimliği 3 yıldan 4 yıla veya adli para cezası kararı verdi.

1 Yıl 7 Ay 20 Gün Hapis Cezası Kararı

Ceza Mahkemesinin yürüttüğü bu davanın dördüncü duruşması bugün yapıldı. Duruşmaya tehdit edilen iki aile katıldı. Biri ünlü sunucu Tanem Sivar ile eşi Edhem Dirvana idi. Dördüncü duruşmaya köpeklerini zehirleyerek öldüren komşu Kaan Ü. gelmedi. Kaan Ü.'nün avukatı duruşmada yer aldı. Hakim 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

''Hayvanların Mal Olmadığı Verilen Kararla, Mevzuatla Anlaşıldı.'' 

Ünlü sunucunun avukatı kararın emsal bir karar olduğunu belirtti. Canset Şahinyılmaz, zorlu bir süreçten geçtiklerini ve davayı yakından takip ettiklerini belirtti. Bu vicdana yönelik kararın bütün mahkemelerde uyulmasını dilediğini de söyledi. Ayrıca herhangi bir indirimin uygulanmadığını ve doğru bir karar alındığını da belirtti. Dava süreci boyunca yanlarında olan insanlara teşekkür etti. 

Dirvana Ailesi Mutluluktan Ağladı

Tanem Sivar ile eşi Edhem Dirvana'nın yanı sıra Edhem Dirvana'nın annesi Zeynep Dirvana'da davayı yakından takip eden isimlerden biriydi. Duruşma sonunda uğraşlarının sonucunu alan aile gözyaşlarını tutamadı. Ünlü sunucu Tanem Sivar duruşma sonrası harika bir gün yaşadıklarını, iki yıl uğraştıktan sonra uğraşlarına değdiğini ve adaletin yerini bulduğunu söyledi. Köpekleri zehirleyerek öldüren komşu Kaan Ü. 'nün avukatı duruşma sonrası hiçbir açıklama yapmadı. 

Tanem Sivar Sosyal Medya da Açıkladı

İnstagramdan duruşma sonucunu bildiren Tanem Sivar 1 yıl 7 ay 20 gün gibi bir sonucu elde ettikleri için çok mutlu olduğunu. Hiçbir indirimin olmadığını uzun süren bu uğraşın sonunda adalet sağladığını yazdı. Mutluluğunu sevenleriyle paylaşan Tanem Sivar, hayvanlara zarar verilmeden önce durup bir düşünün artık mesajını da verdi. Bütün davalara önek olacak emsal bir karar olduğunu da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 15:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler