Ünlü oyuncu Recep Aktuğ kimdir? Recep Aktuğ neden vefat etti?

Geçen sene aniden rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu Recep Aktuğ, koah hastasıydı. Ünlü oyuncu bu sabah hayata gözlerini yumdu. Sevenleri ve hayranları Recep Aktuğ'un hayatını araştırıyorlar. Peki, Recep Aktuğ kimdir? Recep Aktuğ kaç yaşında ve nereli? İşte, ünlü oyuncu Recep Aktuğ'un hayatına dair tüm detaylar haberimizde...

Ünlü oyuncu Recep Aktuğ kimdir? Recep Aktuğ neden vefat etti?

Aşk-ı Memnu dizisinde Hilmi Önal karakterini canlandırarak ekranların sevilen yüzü olan başarılı oyuncu Recep Aktuğ'dan bu sabah ölüm haberi geldi. Recep Aktuğ'un ailesi, dostları ve sevenleri büyük üzüntü yaşıyorlar. Peki, Recep Aktuğ kimdir? Recep Aktuğ nereli? İşte detaylar...

Recep Aktuğ kimdir?

Recep Aktuğ, 13 Mayıs 1954'te İzmir'in Çeşme ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu İzmir'de okudu. 1973 yılında lise hayatını sürdürürken "Gelenek" adli bir müzik grubu kurdu.

SON DAKİKA! Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti! Recek Aktuğ kimdir, ölüm sebebi nedir?

1974 yılında Aktuğ, İstanbul Üniversitesi'nde Siyasal Bilgiler Yüksekokulu'nda okurken "Grup Stüdyo" adlı müzik grubuna girdi. Okuduğu bölümünü bitirdikten sonra Devlet Konservatuarına girdi. Eğitimine devam ederken Hafta Sonu Gazatesi'nde muhabirlik yaptı. Birkaç arkadaşıyla birlikte, Sezen Aksu'nun ilk sanatçısı olduğu "Arı Yapım" adlı şirketi kurdu.

SON DAKİKA! Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti! Recek Aktuğ kimdir, ölüm sebebi nedir?

1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu ''Kısa Dalga''yı kurdu. 1978 yılında iki besteyle katıldığı Antalya Altın Portakal Şarkı Yarışmasında ikincilik ve yedincilik elde etti. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı ardından 1981 yılında, ''Giden Gençliğe'' ve ''Canım'' adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliği piyasaya sürdü.

 "Kurtlar Vadisi" ve "Aşk-ı Memnu" dizileriyle adını duyuran Recep Aktuğ 1985 yılında Zeynep Aktuğ adında bir kızı oldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 21:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler