Afilli Aşk Dizisi Yelda Yiğiter Kimdir? Gerçek Adı Nedir? Neşe Baykent Hakkında Bilgiler

Haziran ayında televizyon ekranlarına giriş yapması beklenen Afilli Aşk dizisinde Yelda Yiğiter karakterine hayat verecek Neşe Baykent kimdir? Başarılı oyuncunun daha önce rol aldığı yapımlar ve eğitimiyle ilgili merak edilenler ortaya çıktı.

Afilli Aşk Dizisi Yelda Yiğiter Kimdir? Gerçek Adı Nedir? Neşe Baykent Hakkında Bilgiler

ARC Yapım imzasıyla, Serdar Gözelekli’nin yönetmenliğinde ekranlara gelmesi planlanan Afilli Aşk dizisinde başrol oyuncuları için Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk ile anlaşıldı. Haziran ayı itibariyle televizyon ekranlarında olması beklenen dizide Kerem karakterinin annesi Yelda Yiğiter’e hayat verecek isim Neşe Baykent olarak açıklandı.

Neşe Baykent Kimdir?

2 Haziran 1975 yılında İzmir’de dünyaya gelen Neşe Baykent, Unutma Beni dizisinde Mehtap karakterine hayat vermiş ve büyük işlere imza atarak ismini duyurmayı başarmıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamlayan Baykent, 1998 yılında Keşanlı Ali Destanı dizisiyle ilk kez bir dizi için kameraların karşısına geçmiştir. Daha sonra; Kınacılar Sokağı, Unutma Beni, Beni Affet, Deniz Yıldızı gibi yapımlarda rol alan Baykent, Kara Sevda dizisinde Vildan karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu şimdilerde ise Afilli Aşk dizisinde Yelda karakterine hayat verecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 12:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler