Ahmet Hakan, Vahap Munyar'dan sonra Hürriyet gazetesinin başına geçti, Ahmet Hakan kimdir?

Hürriyet Gazetesinin genel yayın yönetmeni Vahap Munyar'ın istifasının ardından yerine gazetenin köşe yazarı Ahmet Hakan geçti.

Ahmet Hakan, Vahap Munyar'dan sonra Hürriyet gazetesinin başına geçti, Ahmet Hakan kimdir?

Son günlerde işten çıkarmaları ile gündeme helen Hürriyet Gazetesinde son olarak gazetenin genel yayın yönetmeni Vahap Munyar görevinden istifa etmişti. Munyar'ın istifasının ardından gazetenin köşe yazarı Ahmet Hakan yeni genel ın yönetmeni oldu.

Ahmet Hakan daha önce kendisinin Genel Yayın Yönetmeni olacağına dair ortaya atılan iddialara karşılık "Adım geçiyor ama beni henüz kimse aramadı" diye yanıt vermişti.

Hürriyet Gazetesinden söz konusu kararla ilgili resmi bir açıklama yapması beleniyor.

Peki Ahmet Hakan kimdir?

11 Ağustos 1967'de Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğan Ahmet Hakan Coşkun babasının memur olmasından dolayı Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde dolaşarak eğitimini sürdürdü.

İmam Hatip Lisesini bitiren Ahmet Hakan, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde bir süre okudu. Sonra, İstanbul'a geldi ve bir süre de burada okudu. Büyükçekmece Hürbakış (yerel) gazetesinde bir süre çalışan Hakan Üniversitedeyken yazdığı bazı hikâyeler Yedi İklim dergisinde yayınlandı. 

Ahöet Hakan, 1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT'de çalıştı. Kanal 7 kurulurken Genel Müdürü Mustafa Çelik'le anlaşarak kanalın kadrosuna geçen Hakan, bir sürede burada muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü'nü ve ana haber spikerliğini üslendi. 

Kanal 7'de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitaplaştırdı. 2004'te Kanal 7 ile anlaşamayarak istifa etti. Köşe yazarlığı serüvenine ilk Yeni Şafak'ta başladı.

Daha sonra, Sabah'ta çalıştı ve şu anda Hürriyet'te yazıyor. CNN Türk'te Tarafsız Bölge programını sunmaktadır. 16 Ocak 2017’den itibaren Kanal D Ana Haber bültenini sunmaya başladı, aynı zamanda Kanal D haber dairesi başkanlığı görevini üstlendi. Kanal D'deki görevi 2019 yılında son buldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 12:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler