Alef dizisi konusu ve oyuncuları kimlerdir? Dizide kim kimdir?

Alef dizisi konusu ve oyuncuları kimlerdir? Dizide kim kimdir? Alef dizisi yayın tarihi açıklandı. Dizinin konusu, oyuncuları ve dizide yer alan karakterler hakkında bilgiler haberimizde.

Alef dizisi konusu ve oyuncuları kimlerdir? Dizide kim kimdir?

Online dizi film platformu Blu TV ve FX Türkiye’nin ortak projesi olan Alef dizi hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak dizinin yapımcısı yayın tarihini açıkladı. Alef dizi 10 Nisan tarihinde ilk bölümüyle Blu TV üzerinden yayınlanacak.

May Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Emin Alper yer alacak. Dizinin başrollerinde ise Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen yer alıyor.

Alef dizisinin konusu bir cinayetle başlıyor

Alef dizisinde İstanbul Boğazı’nda ortaya çıkan gizemli bir cesedin ardından işlenen cinayetler anlatılıyor. İki dedektif bu seri cinayetler silsilesini çözmeye çalışacak. Bu süreç içerisinde iki dedektifi zorlu bir mücadele bekleyecek.

Dizide dikkat çeken bir noktada Osmanlı ve İslam tarihinden birçok detayın verilmesi oldu. Dizide bir geç bir de tecrübeli dedektifin ortaya çıkan gizemli cinayetleri çözerken başlarına gelecek olaylar izlemeye değer. İki dedektif birbirinden zıt karakterde olmasına rağmen bu işi çözmek için bir arada olacaklar. İkili farkında olmadan yüzyıllardır saklı olan bir sırrı açığa çıkaraktır.

Alef dizisi oyuncu kadrosu, kim kimdir?

Dizide Kenan İmirzalıoğlu genç dedektif Kemal rolünü, usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan tecrübeli dedektif Settar rolünü ve Melisa Sözen ise öğretim görevlisi Yaşar rolünü canlandırıyor.

Alef dizisi tanıtım fragmanı

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 00:04

YORUM EKLE