Avlu Oğuz Okan Kimdir? Ertan Saban Biyografisi ve Daha Önce Rol Aldığı Yapımlar

Perşembe günlerinin vazgeçilmez dizisi Avlu’nun kadrosuna yeni katılan karakter Oğuz Okan Avlu izleyicileri tarafından merakla araştırılıyor. Avlu dizisine yeni dahil olan ve Oğuz Okan karakterini canlandıran Ertan Saban’ın kim olduğu, daha önce içerisinde yer aldığı yapımlar ve özel hayatı izleyiciler tarafından merak konusu. Başarılı oyuncu kadrosuna son olarak Ertan Saban’ı dahil eden Avlu dizisi seyirciler için heyecan yaratmaya ve her bölümün nasıl ilerleyeceğini izleyiciye düşündürmeye devam ediyor. Son olarak diziye dahil olan Oğuz karakterinin ise dizideki rolünün ne olacağı izleyicileri şimdiden gelecek bölüm için ekranlara kilitlemiş durumda.

Avlu Oğuz Okan Kimdir? Ertan Saban Biyografisi ve Daha Önce Rol Aldığı Yapımlar

Yapımcılığını Limon Film - Hayri Aslan’ın üstlendiği ve yönetmenlik koltuğuna Yüksel Aksu’nun oturduğu Avlu dizisi yayınlanan ilk bölümüyle ses getirmişti ve sonrasında her hafta perşembe günleri izleyicilerin vazgeçemediği ve reyting sıralamasında ilk sıralara oturan Avlu dizisinin başarılı oyuncu kadrosuna yeni bir karakter dahil oldu. Başrollerinde Demet Evgar, Nursel Köse, Ceren Moray, Çağdaş Onur Öztürk ve Kenan Ece gibi oldukça başarılı ve ilgi çeken oyuncuların yer aldığı Avlu dizisinin kadrosuna başarısı ile kendinden söz ettiren Ertan Saban da dahil oldu. Dizideki Oğuz Okan karakterini canlandırmak için dizi setine dahil olan Ertan Saban’ın yer aldığı en son proje ‘’Çiçero’’ sinema filmiydi. Buradaki başarılı rolü sonrasında dahil olduğu Avlu dizisinde canlandıracağı Oğuz karakteri muhtemelen dizinin başrolünü canlandıran Demet Evgar’ın yarattığı Deniz  karakterinin gençlik aşkı olarak senaryoya dahil oldu. Bu varsayımın dayanağı ise dizide çokça yer verilen flashbackler ile karakterlerin gençlik zamanlarına yapılan dönüşler. Bu dönüşlerin Ertan Saban’ın dahil olduğu bölümden sonrasında artması bekleniyor.

Peki izleyiciler için merak uyandıran Ertan Saban 1977 Makedonya/Üsküp’te doğmuştur. Makedonya’da Devlet Konservatuarında Tiyatro eğitimini tamamlamıştır. Tamamladığı tiyatro eğitimi sonrasında Makedonya’da oyunculuk yapan Ertan Saban daha sonrasında Türkiye’ye gelerek oyunculuk kariyerine burada devam etmiştir ve oldukça da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Elveda Rumeli dizisinde canlandırdığı karakter ile kendini gösteren Ertan Saban’ın yer aldığı değerli projelerden bazıları;

  • Sultan Makamı

  • Sağır Oda

  • Elveda Rumeli

  • Savcının Karısı

  • Gölgesizler

  • Başka Semtin Çocukları

  • Mutlu Ol Yeter

  • Çiçero

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 01:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler