Ay Lav Yu filmi nerede çekildi? Tinne köyü nerededir? Ay Lav Yu Oyuncu kadrosu ve konusu

Ay Lav Yu filmi beyazperdenin ardından televizyonlarda da yayınlandı. İzleyicilerin en çok merak ettiği konu Ay Lav Yu filmi nerede çekildi? Tinne nerededir? olurken, Ay Lav Yu filminin oyuncu kadrosu ve filmin konusu nedir? Ay Lav Yu filminin geçtiği Tinne Köyü de izleyiciler tarafından çok merak edildi. Ay lav yu filminin çekildiği yer ve diğer detayları haberimizde.

Ay Lav Yu filmi nerede çekildi? Tinne köyü nerededir? Ay Lav Yu Oyuncu kadrosu ve konusu

Ay Lav Yu sinema perdelerinin ardından televizyonlarda da yayınlandı. Filmin geçtiği Tinne köyünün nerede olduğu merak konusu oldu.

Ay Lav Yu filminin yönetmenliğini Sermiyan Midyat yaptı ve film 2010 yılında vizyona girdi. Film beyaz perdelerin ardından televizyon ekranlarından da izleyiciyle buluştu. İzleyiciler Ay Lav Yu filminin nerede çekildiğini araştırmaya başladılar.

Ay Lav Yu Filmi Nerede Çekildi?

Ay Lav Yu filmi Hasankeyf ve İzbırak yörelerinde çekildi. Filmde Polis Akademisi’nden tanıdığımız ABD’li oyuncu Steve Guttenberg yer almaktadır. Filmin hikayesi 2001 yılında geçmektedir.

Ay Lav Yu Filminin Oyuncuları

- Steve Guttenberg - Christopher

- Mariel Hemingway - Pamela

- Katie Gill - Jessica

- Josh Folan - Danny

- Fadik Sevin Atasoy - Zisan

- Sermiyan Midyat - İbrahim

- Meray Ülgen - Yusuf

- Ayça Damgacı - Fehime

- Ayşe Nil Şamlıoğlu - Xate

- Erdoğan Tuncel - Ubeyd

- Burak Okçuoğlu - Bıra

- Cengiz Bozkurt - Seyido

- Nazlı Tosunoğlu - Gule.

Ay Lav Yu Konusu

Tinne Köyü’nün muhtarı Yusuf ağa, resmi olarak kaydı olmayan köyünü tanıtmak için devlet büyüklerine mektuplar yazar. Oğlu İbrahim’i de bu amaç için, fakülte avlusuna bırakmıştır. Papaz Hana, İbrahim’i nüfusuna geçirmiş ve ona sahip çıkmıştır. İbrahim 30 yaşına geldiğinde Amerikalı bir kız olan Jessica ile köye geri döner.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 17:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler