Azize Okan kimdir? Gerçek adı nedir? Tugay Mercan hakkında bilgiler

Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşan yeni dizi Azize herkesten tam not alıyor. Dizinin kendisi kadar oyuncuları da merak ediliyor. En merak edilen karakterlerden biri de Azize Okan kimdir, gerçek adı nedir? Turgay Mercan hakkında bilgiler ve daha fazlası haberimizde.

Azize Okan kimdir? Gerçek adı nedir? Tugay Mercan hakkında bilgiler

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan yendi dizi Azize izleyicilerden tam not aldı. İddialı oyuncu kadrosu ve ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çeken dizinin yönetmeni ise Volkan Kocatürk’tür. Dizide Hande Erçel, Mustafa Yıldıran, Duygu Sarışın gibi başarılı isimler yer alıyor. Dizinin önemli karakterlerinden biri olan Başkomiser Okan karakterini ise Tugay Mercan canlandırıyor.

azize dizisi

Azize başkomiser Okan kimdir?

Azize’nin babası yıllar önce başkomiserlik yaparken Okan onun yardımıcısıydı. Azize’nin babası Alpan ailesi tarafından öldürüldükten sonra Okan Azize’nin yanında durmuş ve zamanla ona karşı hisler beslemeye başlamıştır.

Turgay Mercan Kimdir?

Turgay Mercan 10 Aralık 1982’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Haliç üniversitesinde oyunculuk eğitimi almış ve öğrenci olduğu yıllarda Bakırköy Belediye Tiyatrosunda rol almaya başlamıştır. Mercan’ın dizi sektörüne girişi ise 2009 yılında Es Es dizisiyle beraber olmuştur. Daha sonra Suskunlar, Kayıp Şehir, Tatar Ramazan, Asla Vazgeçmem ve Muhteşem Yüzyıl gibi başarılı projelerde yer almıştır. Ünlü oyuncuyu şimdilerde Azize dizisindeki Başkomiser Okan rolünü canlandırıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 20:31

YORUM EKLE