Box Office Türkiye'de en fazla izlenen 50 korku filmi

Koronavirüs sebebiyle herkesin evinde kalmak zorunda olması sonucunda insanlar boş vakitlerini film izleyerek geçirmekte. Yaşadığımız bu izole günlerde insanlar arama motorlarından sıklıkla yeni filmler aramakta. Bizde yazımızda sizler için Box Office Türkiye'de en fazla izlenen 50 korku filmi listesini düzenledik. İşte en çok izlenen korku filmleri ve tüm liste.

Box Office Türkiye'de en fazla izlenen 50 korku filmi

Türkiyede 1989 yılından itibaren günümüze kadar geçen süre içerisinde sinemalarda en çok sevilerek seyredilen korku temalı filmlerin listesini hazırladık. En fazla seyredilen korku filmleri listesi yazımızın devamında.

Türkiye’de en fazla izlenen 50 korku filmi!

Box Office tarafından yayınlanan bilgilere göre ülkemizde seyredilen korku filmlerin en sevilenleri arasında Dabbe: Zehr’i Cin bulunmakta. 2014 yılında beyaz perdede yayınlanmasının ardından çoğu insan bu filme adeta hücum etmiş ve film oldukça yüksek reyting kazanmıştır. Bu filmin ardından gelen film ise Dünya Savaşı Z filmi gelmekte. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz liste.

İşte ilk 50

Dabbe : Zehr-i Cin

Yönetmenliğini Hasan Karacadağ’ın üstlendiği filmde Murat Özgen, Irmak Önek ve Elçin Atamgüç gibi oldukça başarılı ve yetenekli oyuncular bulunmakta. 23 hafta gibi oldukça uzun bir süre boyunca beyaz perdede kalmış ve izlenmeye devam etmiş olan film ülkemizde en başarılı ve sevilen korku  filmlerden bir tanesi oldu.

Dünya Savaşı Z

Herkesin nefesini tutarak, her sahnesini büyük bir heyecanla izlediği film fazlasıyla seyirciyi kendi atmosferine çekmeyi başarmıştır. İçerisinde bulunan dram ve korku öğelerini usta bir şekilde bir araya getirmeyi ve seyirciyi filme bağlama ortamını oldukça güzel bir şekilde işlemiştir.

Siccin 5

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 21:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler