Buket Aydın Kanal D Haberden Neden Ayrıldı? Kanal D Haber Sunucusu Neden Değişti?

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın neden ayrıldı ? Kanal D Ana Haber sunucusu neden değişti ? Yerine kim geldi ? Tüm bu soruların cevaplarına haberimizde yer verdik.

Buket Aydın Kanal D Haberden Neden Ayrıldı? Kanal D Haber Sunucusu Neden Değişti?

Buket Aydın Kanal D’den Neden Ayrıldı?

Yerel seçimler öncesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı programda kahkahaları ve alaycı tavrı ile eleştiri yağmuruna tutulan Kanal D Ana Haber Sunucusu Buket Aydın’ın görevine son verildiği iddia edilmiş ancak bu haber hem kanal hem de Buket Aydın tarafından reddedilmişti. Ancak bu akşamki bülteni Buket Aydın yerine CNN Türk muhabiri Semiha Şahin sundu. Peki Buket Aydın’ın görevine son mu verildi yoksa istifa mı etti ? Herkesin merak ettiği bu konuyu sizler için açığa kavuşturacağız. Detaylar haberimizde…

Kanal D tarafından 23 Nisan tarihinde yapılan açıklamada ; “Bugün bazı intenet sitelerinde Kanal D Haber Başkanı ve sunucusu Buket Aydın’ın görevinden alındığına dair iddialar yer almıştır. Bu iddialar gerçek dışıdır. Buket Aydın görevine devam etmektedir. (Bu haberleri yapanlarla ilgili hukuki süreç uygulanacaktır.) Kamuoyuna duyurulur.” Cümleleri yer bulmuştu. Ardından Buket Aydın’dan da bir açıklama geldi. Sunucu izne ayrıldığını belirtmişti.

Oda TV’nin yaptığı habere göre ise Buket Aydın haberi sunmak istemiş ancak güvenlik bunu engellemişti. Bunun üzerine Buket Aydın odasına kendisini kilitlemişti. Ayrıca Buket Aydın için güvenlikler kapıda ve stüdyoda bekletilmiş.

Bu gelişmelerle birlikte Medya Koridor’un yapmış olduğu habere göre bugün Demirören Medya Grubu ile Buket Aydın’ın anlaşması ve ilişiği kesildi. Bu durum kendisine de belirtildi. Bu sebeple Cuma günü haberleri geçici bir süre için CNN Türk muhabiri Semiha Şahin sundu.

Kanal D Ana Haber Bültenini Kim Sunacak?

Demirören Medya Grubu,Buket Aydın ile ilişiğini kesmesinden sonra haberleri sunma görevini Ahmet Hakan’ın getireceğini açıkladı. 29 Nisan Pazartesi gününden itibaren Ana Haber Bülteni’ni Ahmet Hakan sunacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 21:41

YORUM EKLE