Çağatay Ulusoy kimdir? Ünlü oyuncu hangi dizilerde oynadı? aslen nereli? Çağatay Ulusoy hakkında bilgiler

Netflix dizisi Hakan Muhafız ile adından söz ettiren Çağatay Ulusoy kimdir? Hakkında tüm merak edilen soruları yazı dizimizde bulabilirsiniz.

Çağatay Ulusoy kimdir? Ünlü oyuncu hangi dizilerde oynadı? aslen nereli? Çağatay Ulusoy hakkında bilgiler

Son zamanlarda ismini her yerde duyduğumuz Netflix yapımı olan Hakan Muhafız ile de ismini sınırlar ötesine taşıyan Çağatay Ulusoy’un hayatını  bu yazı dizimizde öğreneceğiz.

23 Eylül 1990 senesinde İstanbul’da  dünyaya gelmiştir. Yakışıklı oyuncu ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimi için yine İstanbul’da “İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde” eğitim almıştır. Boyu 1.90 cm olan Ulusoy, 81 kilodur. Çağatay Ulusoy kahverengi saçlara ve kahverengi  göz rengine sahiptir. İstanbul'da doğmuş ve büyümüştür. Kendisiyle beraber iki çocuğu olan bir aileye sahip olan Ulusoy'un küçük bir erkek kardeşi vardır. Erkek kardeşi Atalay Ulusoy'dur. Çağatay Ulusoy'un annesi Refiye Ulusoy Boşnak kökenlidir. Ulusoy'un babası Aylin Ulusoy ise Bulgaristan göçmenidir. Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almıştır. Modellik yapmaya 2010 yılında başlayan Çağatay Ulusoy bu yıl içinde Best Model Of Turkey'e katılmış ve birinci olmuştur. Ulusoy sonra Akademi 35 Buçuk'ta oyunculuk dersleri almış ve burada bulunan hocası Vahide Gördüm ile Adını Feriha Koydum isimli dizide oynamıştır. İlk oyunculuk deneyimi olan bu dizide Emir karakterini canlandıran oyuncu bu diziden sonra oldukça ünlü biri haline gelmiştir. Oyuncu daha sonra Medcezir adlı dizide oynamış ve bu dizideki rol arkadaşı Serenay Sarıkaya ile bir süre ilişki yaşamıştır. Ulusoy'un ilk sinema filmi Delibal isimli 2015 yapımı olan filmdir. İçerde dizisinde Sarp karakterini canlandırmıştır. 14 Aralık 2018 tarihinde yayınlanmaya başlayan Netflix yapımı dramatik, fantastik, aksiyon ve bilimkurgu türündeki süper kahraman dizisi olan ‘ Hakan Muhafız ‘ adlı dizide ise başrol olan Hakan karakterini canlandırmaktadır.

Çağatay Ulusoy’un rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Hakan: Muhafız (Hakan) (TV Dizisi)

2016 – İçerde (Sarp) (TV Dizisi)

2015 – Delibal (Sinema Filmi)

2013-2014 – Medcezir (Yaman) (TV Dizisi)

2012 – Adını Feriha Koydum: Emir'in Yolu (Emir)(TV Dizisi)

2011 – Anadolu Kartalları (Ahmet) (Sinema Filmi)

2011 – 2012- Adını Feriha Koydum (Emir) (TV Dizisi)

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 15:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler