Chernobyl Dizisi Konusu Ne? HBO Mini Dizisi Çernobil Nasıl İzlenir?

HBO'nun mini dizisi Chernobyl konusu ile dizi gündemine bomba gibi oturdu. Büyük bir beğeni toplayan mini dizi Chernobyl nasıl izlenir? Dizide hangi olayların anlatıldığı merakla araştırılmaya başlandı.

Chernobyl Dizisi Konusu Ne? HBO Mini Dizisi Çernobil Nasıl İzlenir?

HBO’nun yeni mini dizisi olarak son günlerde dizi dünyasının gündeminden düşmeyen Chenobyl, son yüzyılın en büyük felaketlerinden bir tanesi olan Çenobil kazasını anlatmakta. Dizinin hangi olaylar üzerinde durduğu ve nasıl izlenebileceği merakla araştırılmaya başlandı.

Çenobil Kazası Ne Zaman Oldu?

6 Nisan 1986’da saat 01.24’te meydana gelen patlama sonucunda çok sayıda insan yaşamını yitirdi. Pripyat ve binlerce yıl sonra dahi devam eden bir çevre felaketi olarak Çenobil dünya tarihinin en kötü kazalarındandır.

26 Nisan 1986 günü SSCB ülkesi Ukrayna’nın Çenobil kentinde nükleer santralin 4 numaralı üniversitesinde büyük bir patlama yaşandı. Yaşanan patlama atom bombasına oranla en az 200 kat daha etkili oldu ve radyasyon bulutu çevreye büyük bir hızla yayıldı. Sovyet yetkililer ise yaşananları halka açıklayamaz. Bütün bunların öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylar HBO dizisinde anlatılacak.

Chenobyl Dizisi Konusu Nedir?

Dizinin yönetmeni Johan Renck olarak karşımıza çıkarken, diziyi kaleme alan isim Craig Mazin olarak karşımıza çıkmakta. Başrolünü; Stellan Skarsgard, Emily Watson, Jessice Buckley ve Adam Nagaitis gibi isimlerin üstlendiği dizide, karakterler felaketin yayılmasını önleyebilmek için büyük bir çaba sarf ediyor ve o dönem insanlarının karşı karşıya kaldığı zorluklar anlatılıyor.

Chenobyl Nasıl İzlenir?

Chenobyl dizisi Digiturk üzerinden izlenebilir. İzleyebilmek için Digitürk’e üyelik açtırmanız gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 17:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler