Diriliş Osman Atv’de hangi gün yayınlanacak? Neden Atv'ye geçti?

Bildiğimiz gibi Diriliş Ertuğrul dizisi isim değişikliğine giderek Diriliş Osman olmuştu. Şimdi de Diriliş Osman dizisi kanal değiştirdi. Yeni kanalının ATV olduğunu dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ duyurdu. Dizinin neden kanal değiştirdiğini ve hangi gün yayınlanacağını merak eden okurlarımıza böyle bir haber sunduk.

Diriliş Osman Atv’de hangi gün yayınlanacak? Neden Atv'ye geçti?

5 sezondur TRT1 ekranında izleyici ile buluşan ve Engin Altan Düzyatan’ın başrollüğünü üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisi artık Osman Gazi’nin hayatını konu alacağı için isim değişikliğine gitmişti. Yeni adı Diriliş Osman olan dizi şimdi de kanal değişikliğine gidiyor. Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, neden böyle bir karar aldı? Artık ATV’ de yayınlanacak olan dizi hangi gün ekrana gelecek?

Diriliş Osman adı altında ilk sezonu yayınlanacak olan dizide Ertuğrul Gazi’nin yaşlılık halini Burak Özçivit’le olan anlaşmazlıkları yüzünden Engin Altan Düzyatan’ın canlandırmayacağı bazı tartışmalara yol açmıştı. Şimdi de yapılan kanal değişikliği yeni tartışmaları beraberinde getirdi.

Öncelikle Mehmet Bozdağ’ın açıklamasına bakalım. Bozdağ, resmi Twitter hesabında “Diriliş serimiz ‘Diriliş Osman’ olarak bu sezon ATV’ de izleyicisiyle buluşacak. Yeni kanalımız ve yeni sezonumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” açıklamasını yaparak dizinin ATV’ de ekrana geleceğini belirtti.

Peki yayın hayatına başladığından beri TRT1 ekranında yer alan Dirliş serisi neden ATV ekranına geçti? Geçtiğimiz sezonlarda Çarşamba günleri TRT1’de Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlanırken ATV’ de ise Sen Anlat Karadeniz dizisi yayınlanıyordu. Eğer Diriliş serisi yine Çarşamba günü yayınlanırsa Sen Anlat Karadeniz ne zaman yayınlanacak? Diriliş Osman dizisinin yayın günü belli oldu mu?

Diriliş Osman Neden Kanal Değiştirdi? Hangi Gün Yayınlanacak?

Diriliş Osman dizisinin TRT’ den ATV’ ye geçmesinin nednei hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yapılan araştırmalara göre, Diriliş Ertuğrul dizisinin maliyeti yüksek olması nedeniyle ATV’ye geçmiş olabileceği düşünülüyor. Bu durum hakkında resmi bir açıklama geldiğinde tekrar sizlerle paylaşacağız.  Peki, Diriliş Osman hangi gün yayınlanacak?

Çarşamba günleri ATV ekranlarında Sen Anlat Karadeniz yayınlanıyor. Üstelik bu dizi ilk bölümden itibaren Diriliş Ertuğrul’u reytinglerde geride bırakmıştı. Fakat son zamanlarda reytingleri düştü ve izleyici kaybetti. Eğer ATV Sen Anlat Karadeniz dizisinde gün değişikliğine giderse diziye olan ilgi azalabilir. Fakat aynı durum Diriliş Osman için de geçerli olabilir. Dolayısıyla hangi dizinin günü değişeceği bizim için büyük merak konusu olacak.

Mehmet Bozdağ’ın Açıklamasının Ardından Yapılan İzleyici Yorumları

Mehmet Bozdağ’ın yaptığı açıklamanın ardından  dizinin sıkı takipçileri açıklamayı yorum yağmuruna tuttu. Yorumlardan yaptığımız çıkarıma göre izleyiciler bu durumdan  hoşnut olmamışlar. Diriliş Osman’ın hangi gün yayınlanacağı sorusu da yorumların genelini oluşturuyor. İzleyiciler “Neden ATV biz TRT1 istiyoruz”, “Merakla bekliyoruz”, “Neden TRT değil” şeklinde yorumlar da yaptı. Diziye TRT’nin verdiği desteğe rağmen kanal değişikliğine gidilmesi de akıl karıştıran sorular arasında.  Bu soruların cevaplarını merakla bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:33

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurcan
Nurcan - 12 ay Önce

5 sezondur çarşamba demek diriliş günü demektir, Engin Altan Düzyatan olmayacağı ve üstüne kanal değişikliği olması,birde günü değişirse çok izleyici kaybeder diye düşünüyorum.Onun için umarım çarbamba olarak devam eder.

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Neden trt değil mehmet bozdağ'ya bu hareket hiç yakışmadı o zaman en başından atv de olsaydı bizde izlemeseydik

Aynur cadirci
Aynur cadirci - 11 ay Önce

Atv de reklamda izlenilmez ben trt1 de alıştım

Gülay
Gülay - 10 ay Önce

Bence hangi kanalda oldugu önemli degil.Dizinin ayni hizla devam etmesi önemli.Ama diziden Engin altan dūzyatan ayrilmasin

Asiye
Asiye - 10 ay Önce

Bence dizinin hangi kanalda izlenceği pekde bjr şey ifade etmiyor sonuç olarak dizi var mı var

ali aslan
ali aslan - 9 ay Önce

bende trt 1 sevdim benim trt vazgecilmezim olursa izlemem artık engin beyde yoksa reyting biter diyorum

Zuhal
Zuhal - 9 ay Önce

Biz geçmişimizi bu dizi sayesinde ogrendık

Kasife
Kasife - 8 ay Önce

Carsamba gunu dirilis gunumuzdu ins pazartesi gunuyle denk getirmezler oyle olursa daha cok dusus yasarlar bence cukur suan en cok izlenen diziler arasinda..


Popüler Haberler