Diriliş Osman dizisi ne zaman başlayacak? ATV yeni sezon başlama tarihi

Trt1 in en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi ekranlara gelecek. Diriliş Osman dizisi ne zaman başlayacak? ATV yeni sezon başlama tarihi ne? Diriliş Osman dizisinde kimler oynayacak? gibi merak edilen soruların cevabı haberimizde.

Diriliş Osman dizisi ne zaman başlayacak? ATV yeni sezon başlama tarihi

Trt1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi bitmişti. En çok izlenen dizinin devamı çekilecek. Ertuğrul Gazi’nin hayatını ve o dönemi anlatan dizinin devamı olan dizide de Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Gazi anlatılacak. Dizinin ismi Diriliş Osman olacak ve Diriliş Ertuğrul dizisinin devam dizisi olarak Atv ekranlarında yayınlanacak.

Diriliş Osman Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Dizinin başrolünde kim yer alacak?

ATV ekranlarına yeni sezon ile birlikte gelecek olan devam dizisi Diriliş Osman dizisinin başrolünde Burak Özçivit yer alacak. Diriliş Ertuğrul dizisinde başrolde Ertuğrul’u Engin Altan Düzyatan canlandırmaktaydı. Devam dizisinde bu ikilinin yan yana gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Burak Özçivit ve Engin Altan Düzyatan yeni dizide yan yana gelmeyecek.

Dizinin yeni sezonda başlayacağı daha önce duyurulmuştu. ATV ekranlarına gelecek olan Diriliş Osman dizisi eylül ayı içerisinde başlayacak. Hangi gün yayınlanacağı netleşmese de Diriliş Ertuğrul’un yayınlandığı gün yayınlanacağı düşünülüyor.

Diriliş Ertuğrul Yapımcısı Mehmet Bozdağ Açıklama Yaptı

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olarak yayınlanacak olan yeni dizi Diriliş Osman hakkında açıklama yapan yapımcı Mehmet Bozdağ şunları söyledi:

“Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine Burak Özçivit hayat verecek. Bu vesileyle yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Diriliş Osman dizisinin başrol oyuncusu olduğunu Burak Özçivit sosyal medya paylaşımında duyurdu. Ünlü oyuncu paylaştığı bir fotoğrafın altına şunları yazdı:

“Diriliş Osman ile yolculuğumuz başladı. Hepimize hayırlı olsun.”

Diriliş Osman Dizisinin Çekimlerin Başlandı

Diriliş Ertuğrul’un devam dizisi olarak ekranlara gelecek olan Diriliş Osman dizisinin çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı. Dizinin başrolünde Burak Özçivit yer alıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu olan Engin Altan Düzyatan yeni sezonda yer almayacak. Ertuğrul Gazi nin yaşlılık halini başka biri canlandıracak.

Burak Özçivit 5 Sezon Anlaştı

Bazı söylentilere göre Burak Özçivit ve Mehmet Bozdağ 5 sezon için anlaştı. Burak Özçivit’in bölüm başı ne kadar ücret alacağı ise hala sır.

Osman Bey Kimdir?

Osman Bey, Osmanlı Devleti’nin kurucusudur. 24 yaşında babasının yerine geçmiştir.1258 tarihinde Söğüt’te veya Osmancık’ta dünyaya geldi. Babası Ertuğrul Gâzî ve annesi Halîme Hâtun’dur. Osman Bey, önce Kastamonu’daki Çobanoğullarına, sonra da Kütahya’daki Germiyanoğullarına bağlıydı. Onlar da Selçuklu Sultânına bağlıydılar. İlk evliliği, 1280 civarında, Sultân Orhan’ın annesi ve Selçuklu vezirlerinden Ömer Abdülaziz Beyin kızı olan Mâlu Hâtun ile olmuştur. 1289 yılına doğru Şeyh Edebali’nin kızı Rabî’a Bâlâ Hâtun ile evlenince kudreti daha da artmıştır. Rabi’a Bala Hatun’dan Şehzâde Alâ’addin doğmuştur. 1281 yılında babasının yerine aşiret beyi olarak geçmiştir. Bazı görüşlere göre uc beyi olduğu bilinmektedir. Bunun nedeni ise Selçuklu Sultânı II. Gıyâseddin Mes’ûd’un 1284’de Söğüd ve çevresinin kendisine tahsis edildiğine dair olan fermanı ve yanında hediye ettiği ak sancak, tuğ ve mehterhânedir. 1288 – 1219 tarihlerinde Karacahisar’ı fethetmiştir. Dursun Fakih’e adına hutbe okutmuştur. Bu durum onun istiklalini kazanmış olduğunu göstermektedir. Osmanoğullarını kuran ve adını devletine ve soyuna vermiş olan ilk Osmanlı Sultanıdır.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler