Diriliş Osman yayın tarihi belli oldu mu? ne zaman başlayacak?

Diriliş Ertuğrul dizisi dillere destan bir final bölümüyle ekranlara geldi. Büyük bir hayran kitlesine sahip dizi final yaptıktan sonra Diriliş Osman yayın tarihi belli oldu mu ve ne zaman başlayacak sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte Diriliş Osman dizisine ilişkin ayrıntılar.

Diriliş Osman yayın tarihi belli oldu mu? ne zaman başlayacak?

Diriliş Ertuğrul dizisi nefes kesen bir final bölümüyle televizyon ekranlarına veda etmişti. Dizinin devamı niteliğinde olacak Diriliş Osman’ın ekranlara gelmesi için hazırlıklara başlandı ve 150. sezon final bölümünde Ertuğrul Gazi’nin vazifesini yerine getirdikten sonra obaya döndüğü görüldü. Düğün için hazırlıklar başlarken öte yandan cenk için de hazırlık yapılmaktadır. Toy için sofra kurulmakta ve Dündar Emmi’nin de dönüş haberi alındıktan sonra evlilik gerçekleşir.

Engin Altan Düzyatan’ın başrolünü üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisinin final bölümü milyonlarca kişiyi ekran başına kilitledi. Berke Han’ın yanına giden Ertuğrul, Berke Han’ın yanında bulunmakta olan haini tespit etmiştir ve bu konuyla ilgili Berke Han’a bilgi verir.

Diriliş Osman Ne Zaman Başlayacak?

Diriliş Osman dizisinin 1. sezon başlangıç tarihi henüz açıklanmadı. Ancak kulis bilgilerine göre dizinin Diriliş Ertuğrul’da da olduğu gibi Eylül-Ekim ayları içerisinde başlayacağı belirtiliyor. Dizi, TRT 1 ekranlarında yayın hayatına devam edecek.

Hazal Subaşı Diriliş Osman Kadrosuna Katıldı

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinde Bahar Berkes karakterine hayat veren Hazal Subaşı Diriliş Osman kadrosuna katıldı.

Burak Özçivit’e Hoş geldin Mesajı

Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Osman Gazi karakterine hayat vermesi için Burak Özçivit ile anlaşmaya varıldığını belirterek ‘’ Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine hayat verecek Burak Özçivit’le yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’ diye konuştu.

Della Miles Kimdir?

Birçok ünlü şarkıcının vokalistliğini yapan ABD’li şarkıcı Della Miles, konser görüşmesi için İstanbul’a gelmiş ve Müslüman olmaya karar verdiğini söylemişti. Miles, Diriliş Ertuğrul dizisi ile Türk-İslam tarihine merak salmış ve Müslüman olma kararında Diriliş Ertuğrul dizisinin büyük bir katkı sağladığını belirtmişti.

Ertuğrul Tarihte Kaç Kere Evlilik Yapmıştır?

93 yıl yaşayan Ertuğrul Gazi, hayatı boyunca yalnızca Halime Hatun ile evlenmiştir. 1281 yılında Halime Hatun vefat etmiş, aynı yıl Ertuğrul Gazi’de hayatını kaybetmiştir.

Halime Hatun Kimdir?

Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in annesi ve Ertuğrul Gazi’nin eşidir. 1281 yılında hayatını kaybettiği bilinen Halime Hatun; Savcı Bey, Gündüz Alp ve Osman Gazi’nin annesidir. Ertuğrul Gazi ile Halime Hatun’un aynı türbede yan yana yatmaktadırlar. Türbe, Bilecik’in Söğüt ilçesinde yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 20:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler