Diziler korona virüsten nasıl etkilenecek? Dizi çekimler devam edecek mi?

Korona virüsün yayılımını en aza indirmek amacıyla tiyatro, sinema ve konser gibi etkinliklere bir süre ara verildi. Alınan önlemlerin yanı sıra dizi setlerinin devam etmesi tepkilere neden oldu. Diziler korona virüsten nasıl etkilenecek, dizi çekimleri devam edecek mi merak ediliyor. İşte ayrıntılar.

Diziler korona virüsten nasıl etkilenecek? Dizi çekimler devam edecek mi?

Kısa sürede tüm dünyayı kasıp kavuran ve pandemi ilan edilen korona virüsü ülkemizde yayılım göstermeye devam ediyor. Virüsün yayılımını en aza indirgemek amacıyla büyük tedbirlerin alındığı ülkemizde tiyatro, sinema ve konser etkinlikleri durduruldu.

Türkiye’de alınan önlemler birer birer açıklanırken, vatandaşların toplu olarak bulunacağı mekanlardan uzak durması ve evlerinden çıkmaması öneriliyor. Ancak dizi setleri hala devam ediyor. Birçok oyuncu ve set ekibi konu hakkındaki şikayetlerini yapım şirketlerine bildirdi. Bazı diziler çekimlerine ara verdiklerini belirtti. Diğer yapım şirketlerinin bu konu hakkında ne karar vereceği ise gizemini koruyor.

Yapım şirketlerinin yanı sıra kanallarında bu duruma destek vermesi gerekiyor. Virüsün yayılma ihtimalini en aza indirmek, toplum sağlığı açısından oldukça önemli.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 23:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler