Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadardır? 2020 Dolmabahçe Sarayı giriş ücretleri ve ziyaret saatleri

İstanbul'un en önemli yerlerinden biri olan Dolmabahçe Sarayı, her yıl binlerce turistin uğrak noktası olmaya devam ediyor. Oldukça sık ziyaret edilen ve görkemli yapısı ile dikkat çeken Dolmabahçe Saray'ının 2020 yılı giriş ücretleri ve ziyaret saatleri, hem turistler hem de vatandaş tarafından merak ediliyor.

Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadardır? 2020 Dolmabahçe Sarayı giriş ücretleri ve ziyaret saatleri

İstanbul’a gidip de görülmesi gereken yerlerden biri de Dolmabahçe Sarayı’dır. Görkemli yapısıyla her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Dolmabahçe Sarayı ziyaretçi almaya devam ediyor.

2020 Dolmabahçe Sarayı Ziyaret Günleri ve Saatleri

İstanbul’da yer alan Dolmabahçe Sarayı, Pazartesi günleri ziyaretçilere kapalıdır. Pazartesi günleri dışında belirtilen saatler içerisinde ziyarete açıktır. Ziyaret saati 09.00 ile 16.30 arasındadır. Bu saatler içerisinde ziyaret edilebilmektedir. Dolmabahçe Sarayı’na giriş yapmak için ücretin hepsini girişte vermeniz gerekmektedir. İntenet üzerinden bilet satışı yapılmamaktadır.

Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Her yıl binlerce turistin ziyaret noktası olan Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti 60 TL’dir. Ancak harem bölümü için ek ücret tahsis edilmektedir. Harem bölümüne girmek isteyenlerden ek olarak 40 TL daha alınmaktadır. Ayrıca Saray Koleksiyonları Müzesini de içinde barındıran Saray’da bu müzeyi gezmek için 20 TL daha ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bu ücretler Dolmabahçe Saray’ını gezmek isteyen turistlerden alınmaktadır. Bu ücretlerin yarısı da Türk vatandaşından alınmaktadır. Müze Kart sadece Harem bölümü için geçerlidir.

Dolmabahçe Sarayı Bölümlerinin Ücretleri

-Harem bölümü ücreti: Tam 40 TL, indirimli 30 TL.

-Camlı Köşk bölümü ücreti: Tam 40 TL, indirimli 20 TL.

-Saat Müzesi ücreti: Tam 50 TL, indirimli 40 TL.

-Saray Koleksiyonları Müzesi ücreti: Tam 20 TL, indirimli 10 TL.

-Her Şey Dahil Bilet ücreti: Tam 90 TL, indirimli 45 TL.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 18:51

YORUM EKLE

Popüler Haberler