Elif Final Mi Yapacak? Dizi Neden Final Kararı Aldı? Neden Bitiyor?

Kanal 7 nin sevilen ve sıkı takip edilen dizilerden biri olan Elif dizisi sevenlerine veda ediyor. İzleyici merak içinde. Elif neden final yapıyor? Neden bitiyor? sorularını merak eden seyirciler için detaylı bilgi haberimizde..

Elif Final Mi Yapacak? Dizi Neden Final Kararı Aldı? Neden Bitiyor?

Kanal 7 ekranlarına gelen yeşil yapım dizisi Elif dizisi final bölümüyle izleyicisine veda ediyor. Hint dizileriyle popüler olan Kanal 7’de en çok izlenenler arasında Elif dizisi yer almaktaydı. 5 sezon süren dizinin 6.sezonun da olacağı düşünülüyordu. Fakat seyircinin düşündüğü gibi olmadı. Kanal 7 yöneticileri diziyi bitirme kararı aldı. 2014 yılından beri Kanal 7 de yer alan dizinin bitmesi herkesi çok şaşırttı. Dizinin neden bittiği merak konusu oldu.

Elif Dizisi Neden Bitiyor?

Uzun zamandır Kanal 7 ekranlarına gelen ve sevilen dizi Elif’in final bölümü yayınlanacak. Ekranlara veda eden dizinin neden bittiği merak konusu oldu. Elif dizisinin bitme nedenleri arasında ilk sırada reytinglerdeki düşüş geliyor. 2014 yılından beri yayın hayatına devam eden dizinin reytingleri çok iyiydi. Hatta 5.sezonun başlarında da ortalama 2 milyon kişi tarafından izleniyordu. Fakat işler Nisan ayına gelince değişti. Dizinin reytinglerinde ani bir düşüş yaşandı. 2.33 reyting alan dizi 1.5 reyting almaya başladı. Haziran ayına kadar reytinglerin oranında düzelme olacağı konusunda bir ümit vardı fakat reyting oranları düzelmedi. %40 oranında reyting kaybeden Elif dizisini bitirme kararı alındı.

Kanal 7 nin sevilen hint dizileri olan İkimizin Yerine ve Sev Yeter reytingleri düşük olmasına rağmen devam ediyor. Elif dizisinin de bu iki dizi ile aynı reyting oranına düşmesi Kanal 7 yöneticilerinin diziyi bitirme kararını etkiledi.

Elif Dizisinin Reytingleri Neden Düştü?

%40 oranında reyting düşüşü yaşayan Kanal 7 dizisi Elif final bölümü ile seyirciye veda ediyor. Elif dizisinin reytinglerinde ani düşme yaşandı. Bu reyting düşmesinin nedenleri merak konusu oldu. İzleyiciler senaryo yüzünden izlemediklerine dair yorumlar yaptı. Dizinin senaryosunun kötüleştiğini belirten seyirci diziyi izlemeyi bıraktı. Senaryodaki bu sıkıntı Elif dizisinin reyting kaybetmesine neden oldu ve dizi Kanal 7 yöneticileri tarafından alınan kararla final yaptı.

Elif Dizisi Neden Final Yapıyor?

Kanal 7 dizisi Elif 2014 yılından beri ekranlara geliyordu. Geçtiğimiz aylarda senaryosu yüzünden artık beğenilmeyen Elif dizisi final yapıyor. İzleyicinin yorumları senaryonun çok kötü olduğuna dairdi ve izlenme oranı bu yüzden düşmüştü. Uzun soluklu olan dizi ekranlara veda etme kararı aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 10:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Özgür
Murat Özgür - 13 ay Önce

Reyting azalma sebebi dizinin saatini değiştirmeleri oldu Dizinin saatine Yemin adı altında içinde fon müziğinden başka bir şey olmayan saçma sapan dizi koydunuz Elif dizisi geç saate kalınca kimse izleyemiyordu birazda bilerek reytingi düşsün diye yapılmış gibi bence dizi güzeldi

Sanem
Sanem - 13 ay Önce

5 yıl boşa mı seyrettik diziyi bu nasıl bir son herşey cevapsız kaldı elifle meleği arayan kimdi yani bunları n sonu böyle gelmiş boylemi gider demek istiyorsunuz siz seyirciyle dalga mı geçiyorsunuz lütfen senaryo yazmayı öğrenince gelin

BEDIA GORENER
BEDIA GORENER - 13 ay Önce

ELIF DIZISININ FINALI GÜZEL OLMADI. SEZON FINALI OLSAYDI KEŞKE..

Şirin
Şirin - 13 ay Önce

5 yılım boşa gitti bari adam gibi sonunu bağlasalardı jülide hamile olduğunu söyleyemedi macidenin ölüsü ne oldu Rana yine kurtuldu elifgili arayan adamlar kimdi mahir kendini anlatmadı daha doğru düzgün keremgilin şirketi iflas etmişti toparlayabileceklermiydi saçma sapan bir son yaptılar

Hamide
Hamide - 13 ay Önce

Elif dizisi sezon finali yapsin lütfen

Zehra Alparslan
Zehra Alparslan - 13 ay Önce

Reyting yapmasa da final bőyle bitmemeliydi.Rana hırsızlık yaptığı halde kaçtı.Macide hanım őldűmű,yaşayacak mı?Şirket dűzelecek mi?Elif'in izini bulan kimdi?Ortada kaldı.Bőyle senaryo olmaz

zafer
zafer - 13 ay Önce

hint flimi neya elifi bitireceklerine hint flimlerini kaldirsinlar bide yemin cikardilar beskurus etmiyen bidizi zafer

Dilek
Dilek - 13 ay Önce

Adam akilli final bölümü cekeydiniz mutlu son olaydi. bari bölüme 1 yil sonra flan ekleseydiniz. herkes mutlu, öğretmenin ikinci çocuğu doğmuş çok mutlular, serseri adam orayı terk etmiş, melek kıymetin oğluyla evlenmis flan. bunu yapsan ne olurdu 5 sezon devam etmiş 1 bölüm daha dayanamadiniz!!!