Game Of Thrones Oyuncuları 8. Sezonda Bölüm Başı Ne Kadar Para Aldı? GOT Sezon Öncesi Açıklamaları

Game Of Thrones'un final sezonunun yayına girmesi ile dizinin yapacağı hasılat ve oyuncuların alacakları para oldukça merak konusu oldu. 8. Sezonda oyuncular bölüm başı ne kadar para aldı sorusuna sizler için cevaplar aradık.

Game Of Thrones Oyuncuları 8. Sezonda Bölüm Başı Ne Kadar Para Aldı? GOT Sezon Öncesi Açıklamaları

Game Of Thrones yeni sezon ilk bölümü yayınlandı.

GoT yeni sezon ilk bölümü için geri sayım sona ererken izlenme rekorları kıran Game of Thrones'ta oyuncuların bölüm başına ne kadar kazandığı açıklandı. Açıklanan tutarlar dudak uçurtacak cinsten.

 Business Insider 'dan alınan bilgiye göre  Game of Thrones HBO için çok büyük bir başarı oldu ve oyuncuların maaşları da bu durumu açık şekilde gösteriyor. Dizi en çok izlenen diziler listesinde zirvede yer alırken dizi tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Dizide Jon Snow karakteri ile dünya çapında ün yakalayan veren Kit Harington  ile dizide Cercei Lannister karakterine hayat veren Lena Headey  gibi yıldızlar 2017 yılında dizinin son sezonunun çekimleri başlamadan önce dizinin dünyada yakalığı ün ile orantılı olarak bölüm başına aldıkları ücrette büyük zamlar aldılar. Bu yıldızlar son sezonda bölüm başına 500 bin dolar kazandı.

Dünyaca ünlü dizide rol alan bu isimlerin, kazandıkları ücretlere bir önceki zamlar 2014 yılında gelmişti. Bu zamların ardından Harrington, Headey, Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Emilia Clarke (Denerys Targaryen) ve Nikolaj Coster-Waldou (Jaime Lannister) bölüm başına 300 bin dolar kazanmaya başlamıştı .

DİĞERLERİ DAHA AZ KAZANIYOR

Dizide Sansa Stark karakterini canlandıran Sophie Tuner ve dizide Arya Stark karakterini canlandıran  Maisie Williams gibi oyuncuların kazandığı para, HBO ’nun diğer bir dizisi Westworld’ ün oyuncularının kazandığından da daha az olduğu dikkatlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı oldu.

Westworld oyuncuları Evan Rachel Wood, Ed Harris, Jeffrey Wright ve Thandie Newton, üçüncü sezonda bölüm başına 250 bin dolara anlaşmışlardı.

Ancak Tuner (Sansa) neden diğer oyuncular kadar kazanmadığını anladığını açıklayarak olası plomeklerin önüne geçerek yapımcılarını kurtarmış oldu.

Harper’s Bazaar’a geçen hafta konuşan Tuner "Kit benden daha fazla para aldı ama onun daha büyük bir hikayesi var. Son sezonda 70 tane kadar gece çekimine katıldı. Benim o kadar fazla çekimim olmadı. O yüzden ben ‘bence o para sizin olsun’ modundaydım” açıklamalarını yapmıştı.

 

Oyuncularının son sezonda bölüm başı kazançları şu şekilde:

  • Kit Harrington (Jon Snow) – 500 bin dolar
  • Lena Headey (Cercei Lannister) – 500 bin dolar
  • Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) – 500 bin dolar
  • Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – 500 bin dolar
  • Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – 500 bin dolar
  • Sophie Tuner (Sansa Stark) – 175 bin dolar
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 14:38

YORUM EKLE