Hercai ne demek, hercai kelimesinin anlamı nedir?

Her hafta Cuma akşamları ATV ekranlarına gelen Hercai dizisinin izleyiciler tarafından ilgi çekmeye devam ediyor. Vatandaşlar ATV'de yayınlanan Hercai dizisinden yola çıkarak, hercai'nin kelime anlamını merak ediyorlar. Peki, Hercai ne demek, hercai kelimesinin anlamı nedir? İşte detaylar...

Hercai ne demek, hercai kelimesinin anlamı nedir?

Ekranların en sevilen dizileri arasında yer alan Hercai dizisi birçok izleyicisi için yeni bölümleri ile ATV ekranlarına gelmeye devam ediyor. Hercai dizisinin izleyicileri diziden yola çıkarak "Hercai ne demek, hercai kelimesinin anlamı nedir?" sorusunun yanıtını arıyorlar. İşte, hercai kelimesinin anlamı...

Hercai ne demek?

Farsça kökenli olan hercai kelimesinin anlamı vefasız kişi olarak anılmaktadır. Hercai kelimesi aynı zamanda Hercai Menekşe isminde bir çiçeğinde adıdır. Hercain anlamı ise; Karşısındakine verdiği sözü tutmayan, söylediklerinin arkasında duramayan ve hemen karar değiştiren anlamını ifade etmektedir.

hercai çiçeği ile ilgili görsel sonucu

Hercai kelimesinin hikayesi

Hercai'nin bahar aylarında açan ve çok renkli bir çiçek olduğu aynı zamanda onu çok seven sevgilisinin diğer çiçeklerden onu kıskandığı için hiçbir çiçeğin açmadığı kış mevsiminde herkesten ve herşeyden uzak bir zamanda birlikte açmak istediğini söyler ve bu yüzden ikisi de birbirlerine söz verirler.

hercai çiçeği ile ilgili görsel sonucu

Kış geldiğinde ise kardelen çiçeği karların arasından çıkar ve gözleri sevgilisini aramaya başlar fakat sevgilisini göremez ve üzülerek çaresiz bir şekilde boynunu büker. Verdiği sözü tutmayan sevgilisi Hercai çiçeği yüzünden sözünde durmayan vefasız sevgililer için bu kelime kullanılmaya başlamıştır. 

Hercai'nin dizi ile ilgisi nedir?

Hercai dizisi ise birbirini çok seven iki genç aşığın imkansız olan aşkını anlatmaktadır. Hercai dizisinde, düşman olan iki ailenin çocuğu olan Miran ile Reyyan intikam planı nedeni ile tanışırlar. Fakat, intikam planı için çıktıkları yolda ikili birbirine aşık olur. Ve bu durum bütün işleri değiştirir. Bu yaşanan durum düşman olan bu iki aile tarafınca pek hoş karşılanmaz. Ancak bütün olumsuzluklara rağman bu iki aşık birbirine kavuşmak için herşeyi yaparlar. Yalnız, bu ikilinin kavuşması hiç kolay olmayacak. Miran karakterinin ilk zamanlarda Reyyan'a söz vermesi hatta ona aşık olduğunu itiraf etmesi ancak bunun üstüne aslında ondan intikam almak için yaptığını açıklaması hercai dizisinin kelime anlamına varmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 19:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler