Heryerde Sen Azmiye Boşgeçmez kimdir? Gerçek adı nedir? Ayfer Tokatlı hakkında bilgiler!

TV dizilerinde Tanıklar ve Baba Candır dizilerinde aldığı rollerle tanıdığımız, şuanda da Her Yerde Sen dizisinde Azmiye Boşgeçmezi canlandıran oyuncu kimdir, gerçek adı nedir. Ayfer Tokatlı hakkında bilgiler.

Heryerde Sen Azmiye Boşgeçmez kimdir? Gerçek adı nedir? Ayfer Tokatlı hakkında bilgiler!

Televizyon dünyasına ilk “Tanıklar” dizisinde katılan ve şuanda Fox TV’de yayımlanan Her Yerde Sen dizisinde Azmiye Boşgeçmez olarak görebileceğimiz Ayfer Tokatlı’yı sizin için araştırdık.

Ayfer Tokatlı Kimdir ?

Kimdir Ayfer Tokatlı?

1988 yılınde 5 Eylül’de İstanbul’da doğan Ayfer Tokatlı, ilkokul ve ortaokul eğitimini İstanbulda tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümünü bitirmiş ardından Kadir Has Üniversitesinde Film ve Drama dalında Yüksek lisans yapmıştır.

Pozitif enerjili oyuncu,2014 yılında TRT 1’de yayımlanan Türkiye’nin tarihini gerçekleriyle ortaya çıkaran "Tanıklar" dizisinde ilk kez rol aldı.  Sonrasında yine TRT ekranlarındagördüğümüz “Baba Candır” dizisinde Büşra olarak rol aldı.2017 yılında "İstanbullu Gelin" dizisinde Ülfet Hanımın sekreteri olarak gördük. Bu yıl Haziran ayında gösterilmeye başlayan  “Her Yerde Sen” dizisi Azmiye karakteri olarak rol almayı sürdürüyor. 31 yaşındaki oyuncu 50 kilo, 1.58 m boyunda  ve Başak burcudur.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 20:41

YORUM EKLE

Popüler Haberler