İdris Baba yeni sezonda Çukur'da olacak mı? İdris baba 3. sezonda ölecek mi? İdris Koçovalı yaşıyor mu?

Çukur dizisinin final yapmasıyla beraber akıllarda merak edilen sorular izleyiciler tarafından oluşmaya başladı. İdris Baba 3. Sezonda ölecek mi, İdris Koçovalı yaşıyor mu veya öldü mü? Peki, yeni sezonda devam edecek mi? Detaylar haberimizde.

İdris Baba yeni sezonda Çukur'da olacak mı? İdris baba 3. sezonda ölecek mi? İdris Koçovalı yaşıyor mu?

İdris Baba rolünü canlandıran Ercan Kesal, Habertürk TV’de Kübra Par’ın sorularını yanıtlayarak,yeni sezon hakkında ipuçları verdi.

‘’İdris Baba öldü mü, yaşayacak mı?’’ sorusuna yanıt veren Kesal: ‘’İşte o da işin güzel tarafı. O sorunun cevabı için 3 ay boyunca bekleyecekler. Yaz boyunca çok da fazla kafalarına takmasınlar. Sonuçta iyi olacak, şunu söyleyebilirim rahatlıkla, ilk iki sezonu aratmayacak Çukur”

“SEYİRCİ KENDİNİ İYİ HİSSETTİĞİ DÜNYAYI ÇUKUR’DA BULDU”

Çukur dizisinin seyirciyle olan bağı sosyologlar tarafından incelenmelidir. Geniş izleyici kitlesi bulunmaktadır. Röportajlara  baktığımızda bazen, yaşanmış öneklerle karşılaşıyorum. Yurt dışında festival için davet edildiğim üniversitede otopark görevlisinin çukur hastası olduğuna şahit oldum. Uçakta ise yanımda oturan beyaz yakalı, üst düzey yöneticisi asla pazartesilerini Çukursuz geçirmiyor.

Akademisyenler ise sinemanın gücü neyse Çukur onu fark etmiş diyor. İyi oyuncular, iyi yönetmenler ekran başına seyirciyi kitliyor ve kurdukları dünyaya inandırıyor. Çukur sinemada klasik olan şeyi başardı. Seyirci kendini Çukur’un dünyasında iyi hissediyor. Çukur’daki babanın nasihatlerini dinliyor, aile dayanışmasını, fedakarlık ve özveri duyularını geliştiriyor.

“BENİM OĞLUM DA ‘BABA ÖLECEK MİSİN’ DİYE SORUYOR”  İDRİS BABA 3. SEZONDA ÖLDÜ MÜ?

Günlük hayatta böyle bir mahallenin olması tabi ki mümkün değil. Polisin sürekli girdiği bir mahalle elbette ki distopik bir mahalle. Kahramanla özdeşleşmediğiniz sürece, o filme ilişki kuramazsınız. Bizler Yılmaz Güney filmleri izleyip sonrasında tabancalarla ateş eden, havada tekmeler atardık. Ve bense şu an bir hekimim, bu farkındalık meselesinin içinde yer almaktan son derece mutluyum.

Geçen sezon diziye davet edildiğim sıralarda Godfather’i okuyordum. Sinemanın kitleleri etkilemiş olması kötü önek oluşturacağı yargısını getirmemelidir. Suistimal misal olmaz. Kötü önek, önek olmaz. Çevremiz o kadar çok olumsuz uyaranlarla dolu ki. Oğlum (13 yaşında) Çukur’u beraber izlediğimiz zamanlar ‘Baba ölecek misin ?’ diye soruyor bana. Aynı zamanda oğlumun arkadaşlarının benimle tanışmak istemesi son derece gurur meselesi.

İDRİS KOÇOVALININ ETKİSİNDE KALAN  ERCAN KESAL

Profesyone olmadığım için, ben o karakterin içine girmiyorum. Aslına bakacak olursak pek de rol yapmayı bilmem fakat o karakteri içime alıyorum. Ercan Kesal, İdris Babadan etkilenmiyor, İdris Baba Ercan Keselden etkileniyor. Ailesini korumaya çalışan şefkatli bir adamımdır bende. Ömrüm boyunca silah almamışımdır. O karakterin elinde silah varsa ben de Ercan Kesal olarak elime silah alabilirim.

“EN ÖNDEKİ SEYİRCİ GİBİ KENDİNİZ BAKACAKSINIZ”

Kesal, “En öndeki seyirci gibi kendinize bakacaksınız” diyerek, “Rol yapmamayı bilmemeyi kendimi avantaja geçirdim. Böylece doğaçlama yapabiliyorum. Yönetmen arkadaşları biraz kendi sularıma çekiyorum. ‘Bak bu olmuyor’ diyorum. Bir başlamışsa gidiyor. Gayet de iyi gidiyor. En öndeki seyirci gibi kendinize bakmayı bileceksiniz deniyor ya… Tiyatro oyunculuğu ile kamera karşısını karıştırmamak lazım. Tiyatro oyuncusu kendi kendini yöneten oyuncudur. O duramaz, bekleyemez, performansını ve kendini yönetmek zorundadır. Biz sürekli duruyoruz, uçak geçiyor, ezan okuyor, kesiyoruz” diye konuşuyor.

Ercan Kesal Kimdir, Kaç Yaşında?

1959, Avanos (Nevşehir)’de doğan Kesal, ilk ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de bitirdi. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu ve uzun yıllar boyunca tıp doktoru olarak çalıştı ve sağlık sektöründe yöneticilik yaptı.

Nuri Bilge Ceylan’ın “Uzak” filmindeki oyunculukla başlayan sinema serüveni, aynı yönetmenin “Üç Maymun” ve “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmlerinde senarist ve oyuncu, “Vavien”, “Saç”, “Küf”, “Yozgat Blues”, “Sen Aydınlatırsın Geceyi”, “Hükümet Kadın (1-2)” ve “Ben O Değilim” gibi filmlerde oyuncu olarak devam etti. Oyuncu ve senarist olarak ulusal ve uluslararası birçok festivalde ödüller aldı. “Peri Gazozu” isimli kitabı İletişim Yayınlarından 2013 Temmuz ayında, ‘’Evvel Zaman’’ isimli kitabı ise 2014 Mayıs ayında Ithaki Yayinları tarafından yayımlandı. İletişim Yayınları’ndan 2015 yılında “Nasipse Adayız” isimli kısa romanı yayınlandı. Sinema ve tiyatro oyuncusu Nazan Kesal’la evli ve Poyraz’ın babasıdır. Halen ilk televizyon dizisi “Çukur”da İdris Koçovalı karakterini canlandırmaktadır.

Ercan Kesal’ın Oynadığı Filmler 

Cehennem (Die Hölle) / Gökhan / 2017 

Ben O Değilim / Nihat / 2014

Hükümet Kadım 2 / Aziz Veysel / 2013

Sen Aydınlatırsın Geceyi / İrfan / 2013

Yozgat Blues / Yavuz / 2013

Hükümet Kadın / Aziz / 2012

Küf / Basri / 2012

Bir Zamanlar Anadolu’da / Muhtar / 2011

Albatrosun Yolculuğu / Maruf Şükrü / 2010

Vavien / Süleyman / 2009

Üç Maymun / Servet / 2009

Uzak / 2002

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 00:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler