Kanal D Ana Haber programı sunucusu Buket Aydın kimdir? nerelidir? Buket Aydın hakkında bilgiler

Kanal D Ana Haber bülteni sunucusu Buket Aydın kimdir ve aslen nereli sorularının yanıtı ortaya çıktı. İşte Buket Aydın'ın kariyer hayatına ilişkin ayrıntılar.

Kanal D Ana Haber programı sunucusu Buket Aydın kimdir? nerelidir? Buket Aydın hakkında bilgiler

Kanal D’nin maddi problemler sebebiyle Demirören grubuna satıldıktan sonra Cüneyt Özdemir başta olmak üzere pek çok çalışanın işine son verilmişti. Demirören grubu satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra Kanal D Ana Haber sunuculuğuna Buket Aydın’ı getirmişti.

Buket Aydın Kimdir?

Kanal D ana haber sunucusu ve haber müdürü olarak işe başlayan Buket Aydın, 1 Ocak 1983 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta eğitimini Bursa’da tamamlayan Aydın, yüksek öğrenimini ise İstanbul Kültür Ünşiversitesi’nde tamamlamıştır. Atilla İlhan’ın edebi dünyası konulu yüksek lisans çalışması yapan Aydın, öğretim görevliliği yapmaya devam etmektedir.

İlk kez kanaltürk tv ekranlarında haber bülteni ve spor haberleri sunuculuğuyla sektöre giriş yapan Buket Aydın, kanaltürk tv’den ayrıldıktan sonra TRT’de bazı programları sunmaya devam etmiştir. El değiştiren NTV’de de bir dönem görev yapan Buket Aydın, Kanal D Ana Haber sunuculuğunu üstlenmiştir.

2013 yılında Erce Baykal ile dünyaevine giren Buket Aydın, kısa süre içerisinde ‘’İntenet medyası en iyi kadın spikeri’’ ve ‘’En iyi haber spikeri’’ ödülünü almayı başarmıştır.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 02:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler